Microsoft Teams ile Yammer Entegrasyonu

Microsoft Team Microsoft’un yeni teknolojilerinden biri olup, Microsoft Bulut Hizmetlerini tek çatı altında toplamış bir uygulamadır. Burada bahsedilen Microsoft Bulut Hizmetleri Exchnage, SharePoint, OneDrive, OneNote, Office, PowerBI, Skype for Business, Planner gibi hizmetlerdir.

Microsoft Teams’in adından da anlaşılacağı gibi takım çalışmasında ihtiyacınız olan tüm servisleri altında tek noktada buluşturmuştur. Ancak Yammer gibi platformlarında hali hazırda kullanılıyor olması hangi hizmeti ne zaman kullanmalıyım sorusunu akıllara getirmiştir. Bu konu hem BT hem de son kullanıc için kafa karıştırabilecek konulardan biridir.

Guillaume Meyer’in geliştirmiş olduğu “Yammer Tab for Microsoft Teams” ile artık Microsoft Teams ile Yammer beraber kullanılabilecektir.

Microsoft Teams ile Yammer entegrasyonu için yapılması gereken ilk işlem YammerTabForTeams.zip  dosyasının indirilmesidir. Yammer tabının entegre edileceği takımın üzerinde “View team” seçilir.

 

Microsoft Teams _1

 

“View team” ile devam edildiğinde takıma ait ayarların da yer aldığı arayüz gözlemlenecektir. Şekilde de görüldüğü üzere yazılımcıların geliştirdiği ürünlerin yüklenebildiği “Developer (Preview)” sekmesi yer almaktadır.

“Developer (Preview)” sekmesine gelinerek indirilen zip dosyasının upload edilmesi gerekmektedir.

 

Microsoft Teams_2

 

“Upload” işleminin başarılı şekilde tamamlanmasının ardından “Developer (Preview)” başlığı altında Yammer entegrasyonu sağlayan yazılımın yüklendiği gözlemlenecektir.

 

Microsoft Teams_3

 

 

 

Şekilde de görüldüğü üzere Yammer sekmesinin ilgili takıma eklenmesi gerçekleştirilmelidir. Bunun için ilgili takımın üzerine gelinir ve “+” işaretine basılır.

 

Microsoft Teams_4

 

“+” işareti ile ek sekmelerin eklenebileceği arayüz gözlemlenecektir. Bu arayüzde Office 365’in hali hazırda Microsoft Teams’de yer alan bulut hizmetleri yer alırken yeni eklenilen yazılım ile Yammer’da gözlemlenecektir.

 

Microsoft Teams_5

 

 

Yammer’a tıklanmasının ardından Microsoft Teams içerisinde görüntülenecek group bilgisinin ya da feed bilgisilerinin girilmesi gerekmektedir. Yammer Group’larına ait ID bilgisine ilgili Yammer Group’una browser’dan erişim sağlanarak elde edilebilir. Browser’da Yammer Group açılır ve browser linkinde yer alan group&feedID burada girilmesi gereken değerdir. Aynı zamanda “Network Name” kısmına da Yammer’daki network ad girilmelidir.

 

 

Microsoft Teams_6

 

 

Gerekli girdilerin sağlanması ile Microsoft Teams ile Yammer entegrasyonu sağlanmış olur.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin