Microsoft Teams Masaüstü Uygulaması Artık Office 365 ProPlus Kurulum Paketlerinde

Microsoft Teams, Office 365 ile kullanıcıların hayatına girmiş olup, kullanıcılara iletişim ve ekip çalışması noktasında uçtan uca dijital bir çözüm sunar. Sunduğu araçlarla iş hayatını kolaylaştıran Microsoft Teams’i kullanıcılar bilgisayarlarından, mobil cihazlarından ve web ortamlarından erişim sağlayabilir. Bilgisayarlarından erişim sağlamak isteyen kullanıcıların Microsoft Teams uygulamasını Office 365 ProPlus’tan ayrı kurması gerekir. Ancak Şubat 2019’un sonlarından itibaren, Teams, Monthly Channel’daki 1902 sürümünden başlayarak Office 365 ProPlus’ın yeni yüklemeleri içinde varsayılan olarak yüklenmeye başlamıştır.

 

 

Office 365 ProPlus’ın mevcut yüklemeleri şu anda bu durumdan etkilenmeyecek olup, kullanıcılar Office 365 ProPlus kurulumları ile Teams uygulamasının da kurulumunu yapabileceklerdir. Microsoft Teams’in varsayılanda Office 365 Proplus ile yüklenme özelliği için kulllanıcıların hangi tarihte, hangi yükleme kanalını kullandığı önemlidir.

 

Update channel Version Date
Monthly Channel Version 1902 By end of February 2019
Semi-Annual Channel (Targeted) To be determined March 12, 2019
Semi-Annual Channel To be determined July 9, 2019

 

 

Ekiplerin varsayılan olarak Office 365 ProPlus’ın yeni yüklemeleriyle yüklenmeye başladığı tarih, hangi güncelleme kanalını kullandığı bu noktada önemlidir. Hali hazırda kullanan kullanıcılar düzenli olarak özellik ve kalite güncellemelerini yapmaları dışında yüklemede herhangi bir değişiklik yapmamlarına gerek yoktur, mevcut Office yüklemeleri etkilenmeyecektir. Ancak Windows çalıştıran bir cihaza, ek dillerin yüklenmesi veya Project veya Visio abonelik sürümlerinin kurulması gibi herhangi bir kurulum başlatılırsa, Teams varsayılan olarak bu kurulum işleminin bir parçası olarak kurulur. Bu gibi durumlarda istenirse Office Deployment Tool kullanılarak Teams kurulumu hariç tutulacak şekilde kurulumlar yapılabilir. Kimi zamanda uygulamaları Çevrimiçi Onarım yapılması ya da yeniden kurulması gerekebilir.

Bilindiği üzere Office uygulamalarının ne sıklıkla özellik ve kalite güncellemeleri alacağı, hangi güncelleme kanalında olduklarına bağlıdır. Teams uygulaması yüklendikten sonra, yeni özellikler ve kalite güncellemeleriyle yaklaşık iki haftada bir otomatik olarak güncellenir.

Mac cihazlarda ise versiyon 16.21 ya da daha yeni versiyonların kullanıldığı durumlarda Teams uygulaması varsayılanda yüklü olarak gelecektir. Teams uygulamasının varsayılanda kurulu olmaması gerektiği senaryolarda ise, Teams içermeyen yükleme paketi kullanılabilir.

 

 

 

https://docs.microsoft.com/tr-tr/DeployOffice/teams-install

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin