Ana Sayfa Genel Microsoft Tea...

Microsoft Teams Toplantılarında Arka Plan Bulanıklaştırma

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Farklı lokasyonlarda bulunan çalışanların sayısı artmaya devam ettikçe, görüntülü görüşmeler ile toplantılar düzenlemek çalışanların işbirliği içerisinde çalışmasını sağlayan kullanışlı çözümü olmuştur. Microsoft Teams bu noktada kullanıcılara sohbet edebilmenin yanı sıra görüntülü görüşmeler ve aramalar yapabilme imkanı sunar. Böylelikle kullanıcılar Microsoft Teams ile uçtan uca iletişim ve toplantı deneyimi yaşar. Çalışanlar, görüntülü görüşmeler yaparken kimi zaman arkada görünmesini istemediği anlık durumlarla karşılaşabilir. Böylelikle kullanıcılar için öngörülemeyen görüntüler ortaya çıkabilir. Bu tür durumlar için Microsoft Teams içerisinde arka planın bulanıklaştırıldığı özellik sunmuştur. Microsoft Teams’in “blur my background” özelliği sayesinde video toplantısında arka planın otomatik bulanıklaştırılır ve bunun için arka planda yüz tanıma özelliğini kullanır. Bu özellik Microsoft Office 365’teki tüm kullanıcılara sunulur.

Şekilde de görüldüğü üzere yapılan toplantılarda “…”ya tıklanır. Toplantı ile ilgili kullanılabilecek bazı özellikler kullanıcılara sunulur. “Blur my background” ile kullanıcılar arka planlarını bulanıklaştırır.

 

 

 

Microsoft, kullanıcılara Microsoft Teams’in “blur my background” özelliğini eğlenceli bir video ile kullanıcılara anlatmaktadır:

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Önemli Klasörleri Koruma

  OneDrive’da Öneml...

OneDrive’ı Geri Yükleme

  OneDrive’ı Geri Y...

OneDrive’da Birlikte Çalışma

  OneDrive’da Bir...

OneDrive’da Klasörleri ya da Dosyaları Bulma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...