Microsoft Teams’de Microsoft 365, Dağıtım ve Posta Etkin Güvenlik Grupları ile Sohbet Özelliği

Microsoft Teams’de Microsoft 365, Dağıtım ve Posta Etkin Güvenlik Grupları ile Sohbet Özelliği

 

Microsoft Teams, Microsoft hizmetleri içerisinde yer alan kullanıcıların sohbet edebilecekleri, aramalar ve görüşmeler yapabilecekleri modern ve güvenli iletişim aracı olmanın yanı sıra, ekiplerin uygulamalarına merkezi olarak eriştikleri çalışma platformudur. Aynı zamanda kullanıcılar takvimlerine, depolama alanlarına ve ek uygulamalara Teams üzerinden merkezi erişim sağlar. Firmalar açısından kurumsal iletişimi sağlar. Kullanıcılar Teams uygulamasındaki sohbet özelliği ile birebir iletişim kurmanın yanı sıra grup sohbetleri de yaparlar. Firmaların kurumsal iletişim kanallarında bilgi akışı için dağıtım gruplarını, Microsoft 365 gruplarını, posta özelliği olan güvenlik gruplarını kullanırlar. Teams sohbetlerinde tek tek kullanıcıları ekleyerek grup sohbetleri eklemenin yanı sıra hali hazırdaki dağıtım grupları, Microsoft 365 grupları ya da posta kutusu etkin güvenlik grupları ile iletişim kurulabilir. Böylelikle ilgili grup adının seçilmesi ile grup üyeleri otomatik olarak sohbete eklenerek yazışmalar, aramalar yapabilir. Bu özelliğin aktif kullanılması için öncelikle Microsoft Teams Admin Center’daki “İleti ilkeleri” bölümündeki ilgili ilkeye tıklanır. Şekilde de görüldüğü üzere “Gruplarla sohbet” açık duruma getirilmelidir. İstenildiği durumda bu özellik kapatılabilir.

 

 

İleti ilkelerinde gerekli özellik etkinleştirildikten sonra kullanıcılar Microsoft Teams uygulamasının “Sohbet” bölümünden yeni sohbet başlattıklarında “Kime” kısmında ilgili grupları arayabilirler ve ekleyebilirler.

 

 

İlgili grup eklenmesi ile sohbetteki “Kime” bölümüne otomatik olarak grup üyeleri eklendiği gözlemlenir. Böylelikle grup sohbetlerinin özellikleri ile ilgili grup üyeleri ile iletişim sağlanır.

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin