Microsoft Teams’de Office Dosyalarını Açarken Kullanılan Varsayılan Ayarlar

173
Microsoft Teams’de Office Dosyalarını Açarken Kullanılan Varsayılan Ayarlar

 

Microsoft Teams, kullanıcıların sohbet edebildikleri, görüntülü görüşme ya da aramalar yapabildikleri, çevrimiçi toplantılar düzenleyerek sunduğu özelliklerle uçtan uca toplantı deneyimi yaşayabildikleri, belgeler paylaşabildikleri ve paylaştıkları belgelerde iş birliği içerisinde çalışabildikleri, ekip olarak yazışabildikleri, ekip dokümanlarını saklayabildikleri ve beraber çalışabildikleri, ekip olarak kullandıkları uygulamalara tek arayüzden erişebildikleri, web semineri, canlı etkinlikler düzenleyebildikleri, OneDrive gibi depolama alanlarına erişebildikleri ve buna benzer birçok özelliği kullanarak iş hayatlarındaki verimliliklerini arttıran merkezi çatı bir uygulamadır.

Günlük iş hayatında kullanıcıların belgeler ve dokümanlarla çalışması kaçınılmazdır. Kimi zaman bireysel çalışmalar yaparken kimi zamanda bir belge üzerinde ekip olarak çalışılması gerekebilir. Microsoft Teams bu noktada sohbetlerde, ekiplerin içerisinde ya da OneDrive gibi depolama alanlarına bağlanarak belgelerde çalışmalar yapabilirler. Kullanıcılar belgelerde beraber çalışabildikleri gibi bireysel de çalışabilirler. Microsoft Teams içerisinde Office dosyaları (Word, Excel ve PowerPoint) açarken Office masaüstüne, tarayıcıda ya da Teams’de açılabilir ve gerekli düzenlemeler yapılabilir. Bu noktada kullanıcılar ilgili belgeye tıklayarak açma seçeneklerini kullanabilir. Kullanıcılar Teams’de Office dosyalarının (Word, Excel ve PowerPoint) açılırken varsayılan ayarı değiştirebilir. Böylelikle ilgili dosyaya tıkladıklarında varsayılanda seçilen tarayıcıda, masaüstü uygulamasında ya da Teams içerisinde dosya açılacaktır.

Microsoft Teams’de Office dosyalarını açmak için varsayılan ayarı değiştirmek için profil resminin yanındaki “…”ya tıklanarak “Ayarlar” seçilir.

 

 

“Ayarlar” bölümündeki “Genel” sekmesindeki “Dosyalar” bölümünde Word, PowerPoint ve Excel dosyalarının her zaman açılacağı varsayılan ayar değiştirilebilir. Varsayılanda bu ayar Teams uygulamasıdır. Teams’in yalnızca web’de kullanılması durumunda buradaki ayarlardan Teams ve tarayıcı seçimi yapılabilir. Masaüstü uygulamasını seçeneği yalnızca Windows veya macOS için Teams masaüstü uygulamalarında kullanılabilir ve yalnızca o cihaz için geçerlidir. Kullanıcılarda Office sürüm 16 veya daha yeni sürümü yüklü ve etkinleştirilmiş ise masaüstü ayarı seçilebilir.

 

 

Aynı zamanda kullanıcılar ilgili bir Office dosyasına tıklayarak “Aç” seçeneğine tıklar ve “Varsayılanı değiştir” seçeneği ile de Office uygulamalarının açılacağı varsayılan ayarını değiştirebilir.

 

 

“Varsayılanı değiştir” arayüzünde Word, PowerPoint ve Excel dosyalarının her zaman açılacağı varsayılan uygulama seçilir.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin