Microsoft Teams’de “Şimdi toplantı yapın” Özelliği

Microsoft Teams’de “Şimdi toplantı yapın” Özelliği

 

Toplantılar iş hayatında sıklıkla yapılan verimli geçtiği durumlarda önemli kararların alındığı ortamlardır. Günümüzde mobil yaşam kaçınılmaz hale gelmiş olup, çevrimiçi toplantılar ile farklı lokasyondaki insanlara erişim sağlanır. Böylelikle fiziksel herhangi ortam olmadan toplantı deneyimlerinin yaşanacağı teknolojiler hayatımıza girmiştir. Microsoft Teams kullanıcılara arama yapabilecekleri, video konferanslar düzenleyebilecekleri, yazışabilecekleri, toplantıda gereksinim duyulan sunum paylaşma, kayıt alma, beyaz tahta gibi birçok özelliği kullanıcılara sunar. Microsoft Teams ile toplantıları belirli zamanda, toplantı talepleri göndererek yapılabilirken, “Şimdi toplantı yapın” ile aniden gelişen toplantıların yapılması da söz konudur. Bu özellik sayesinde takvimde herhangi davetiye göndermeden kendiliğinden gelişen toplantılar yapılır. Kişiler doğrudan toplantıya girer ve toplantı araçlarını kullanarak toplantı deneyimini yaşar.

“Takvim” bölümündeki “Şimdi toplantı yapın” seçeneği ile anlık toplantılar yapılabilir.

 

 

“Şimdi toplantı yapın” seçeneğine tıklandığında kullanıcıları toplantıya katılmadan önce ses, kamera gibi ayarları yapıldığı arayüz karşılar. İlgili ayarların yapılmasının ardından “Şimdi katıl” seçeneğine tıklanır.

 

 

Şekilde de görüldüğü üzere toplantı için gerekli özellikler kullanıcılara sunulur. Kullanıcılar sunum, ekran paylaşımları, beyaz tahta gibi özellikleri kullanır. Toplantılarını kayıt altına alır. Toplantıya katılım sağlayacak kullanıcıları da davet ederler.

 

 

“Şimdi toplantı yapın” özelliğini kullanıcılar ekiplerin kanallarında da kullanabilir. Bunun için “Gönderiler” bölümündeki gönderilerin yanıtlarına ya da yeni gönderideki kamera işaretine tıklanır.

 

 

Kamera işaretine tıklanması ile kullanıcı kamera ayarlarını yapabilir, toplantıyı planlayabilir. Anlık toplantılar için “Şimdi toplantı yap” seçeneğine tıklanır.

 

 

Toplantıya kişiler davet edilebilir. Sunum paylaşımı, kayıt altına alma gibi toplantı özellikleri kullanılabilir. Böylelikle kullanıcılar anlık toplantı deneyimini uçtan uca yaşar.

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin