Ana Sayfa Genel Microsoft Tea...

Microsoft Teams’in Limitlerinde Güncelleştirmeler

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Microsoft Teams’in Limitlerinde Güncelleştirmeler

 

Microsoft Teams kullanımının arttığı günümüz koşullarında Microsoft, Teams uygulamasında da yeni özellikler geliştirerek, varolan özelliklerde iyileştirmeler yaparak, limitlerde arttırımlar yaparak kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlamanın yanı sıra iletişim ve iş birliği noktasında verimliliğin artmasını sağlamaktadır.

Microsoft’un Teams ile ilgili son zamanlarda yapmış olduğu kullanım ve teknik özellik limitleri ile ilgili bazı başlıklar aşağıdaki gibidir:

Ekip Üyelik Sınırı 10.000 Olarak Yükseltildi

Mart 2020’in son zamanlarında Microsoft 365 Admin Center’ın “İleti merkezi”ndeki iletilerde de görüntülendiği üzere Ekip üyelikleri ile ilgili sınır 10.000’e yükseltilmiştir. Microsoft Nisan ayının sonlarında tüm tenant’larda bu özelliği etkinleştirmeye başlamış olup, Mayıs ayı sonunda etkinleştirmeyi tamamlamayı hedeflemiştir. BT yöneticileri bu özelliği kullanmak için herhangi bir işlem yapması gerekmez ve mevcut ekipleri de 10.000 üyeye kadar yükseltebilirler.

 

 

Yapılan bu güncelleştirme ile ilgili detaylar Microsoft 365 Yol Haritiası’ndan takip edilebilir.

Microsoft 365 Roadmap ID 62549

 

 

 

Teams Toplantılarında Eş Zamanlı Olarak Görüntülenebilen Katılımcı Sayısı 9’a Çıktı

Nisan 2020’nin ortalarında Microsoft 365 Admin Center’ın “İleti merkezi”ndeki iletilerde de görüntülendiği üzere eş zamanlı olarak görüntülenebilen katılımcı sayısı 4’ten 9’a yükseltilmiştir. Microsoft bu noktada çalışmalarına devam etmekte olup, burada belirtilen sınırı arttırmayı hedeflemektedir. 9’dan fazla sayıdaki katılımcılar için görüntülü olanlara öncelik verilecek ve bunlar ekranda görüntülenecektir. Sesli olarak katılan katılımcılar toplantı ekranının altında görüntülenecektir. BT yöneticilerinin bu güncelleştirme ile ilgili yönetimsel anlamda herhangi bir işlem yapması gerekmez, eğitimleri ve belgeleri güncelleyebilirler.

 

 

Yapılan bu güncelleştirme ile ilgili detaylar Microsoft 365 Yol Haritiası’ndan takip edilebilir.

Microsoft 365 Roadmap ID: 63341

 

 

250 Kişiye Kadar Grup Sohbeti 

Mayıs 2020’nin başlarında Microsoft 365 Admin Center’ın “İleti merkezi”ndeki iletilerde de görüntülendiği üzere grup sohbetleri 250 kullanıcıya kadar desteklemektedir. Microsoft bu güncelleştirmeyi Mayıs başından Mayıs ortasına kadar dağıtılacağını duyurmuştur.

 

Yapılan bu güncelleştirme ile ilgili detaylar Microsoft 365 Yol Haritiası’ndan takip edilebilir.

Microsoft 365 Roadmap ID: 63577

 

Microsoft Teams ile ilgili limitleri ve teknik özellikleri ile ilgili detaylı bilgiye linkten erişim sağlanır.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar