Office 365 Admin Center Preview

136

Office 365 ile ilgili hergün yeni özellikler duyulmakta ve görülmektedir. Her yeni güne aslında yeni bir teknoloji ile uyanan IT sektörü ve son kullanıcılar yer almaktadır. Bunlara bir yenisi daha eklenmiş bulunmaktadır. Yakın bir zamanda panellerde değişiklikler gözlemlenir ise şaşırmamalıdır. Çünkü Microsoft yeni Admin Center ile karşınıza çıkmaktadır. Preview olarak gelen Admin Center zamanla Office 365 kullanıcılarının dünyalarına yerleşeceğe benziyor.

Panel görsel anlamında ve kullanım anlamında gayet başarılı… İlk görünüşte Microsoft Azure’un yeni portalı anımsatan ama içerisinde Office 365 ile ilgili özelliklere ve görevleri daha verimli yönetebileceği bir portal olarak gelmektedir.

Aşağıda yeni Office Admin Center’ı tanıtan video yer almaktadır.

 

 

Basit dashboardlarda  birçok durum analiz raporları ve Office 365 yöneticilerinin temel işlemlerini yapması için tasarlanmıştır. Tek arayüzden bu dashboardlarda ayrıca temel işlemlerin kolayca yapılması da hedeflenmiştir. Amaç admin panelinde gezinmeden hızlıca genel işlemlerin bir arayüzden yapılmasıdır. Kullanıcı ekleme, parola resetlemek ya da aylık fatura gibi bilgilere kolayca erişim sağlamaktır. Geliştirilmekte olan Admin Center’ın yeni arayüzü şimdilik tüm özellikleri barındırmamak ile beraber, zaman içerisinde birçok özellik ile yönetim anlamındaki verimliliği arttıracağa benzemektedir. Yakın zamanlardaki hedeflerden birisi de kullanıcıların kendilerine özel dashboardlar tasarlamasıdır. Haliyle Office 365 yöneticileri admin panellerinde kendilerine özel dashboardlar ile özelliştirmeler yapabileceklerdir.

Sol bölümde yer alacak olan navigation menüsü, kullanıcılara gelişmiş araçlar, kontroller ve Exchange Admin Center gibi diğer portallara erişimi sağlayacaktır. Yeni admin portalı ile birçok araç ile artık IT yöneticileri olarak daha verimli ve daha hızlı aksiyonlar alabilinecek portal sizleri karşılayacaktır.

wetqwet

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin