Ana Sayfa Genel Office 365 Ge...

Office 365 Genel Bakış E-Kitap | Bölüm 5

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Office 365 Genel Bakış E-Kitap- Bölüm 5 e- kitabında Office 365 ile gelen Microsoft Forms hizmetine dair tüm detayları öğrenebilirsiniz. Bu kitap sayesinde Microsoft Forms ile test ve formların oluşturulması, yanıtlanması, analizleri gibi Microsoft Forms ayarları ile ilgili bilgiye sahip olacaksınız.

İçindekiler: 

 • Microsoft Forms
 • Microsoft Forms Özellikleri
  • Form Oluşturma
  • Forma Soru Ekleme
  • Form Ayarları
  • Form Yanıtları
  • Test Oluşturma
  • Test Ayarları
  • Test Yanıtları

E-Kitaptan Alıntı:  

 

Microsoft FormsMicrosoft Forms, anketler, testler, formlar ve görüşlerin ya da bilgilerin toplanmasına olanak sağlayan basit ve kullanımı kolay uygulamadır. Eğitim sektörü başta olmak üzere her sektöre dokunan Microsoft Forms, firmaların 3rd party yazılım almadan Office 365 çatısı altında formlar ve testler yapması sağlar. Office 365’in diğer hizmetleri ile entegre çalışıyor olması kullanım ve özellikler bakımından esneklik de sağlamaktadır. Microsoft Flow ile tasarlanan formlara onay mekanizmaları, mail bildirimleri konulabildiği gibi, Microsoft form ile oluşturulan formların yanıtlarının OneDrive for Business içerisindeki Excel dosyası olarak tutulması ve PowerBI ile raporlanması sağlanabilir. Diğer bir örnek ise oluşturulan formlar Microsoft Teams uygulamasına eklenerek kullanıcıların günlük hayatlarında kullandıkları birçok araca eriştikleri Teams uygulamasından erişimleri sağlanabilir. Bu ve buna benzer birçok örnek de göstermektedir ki Office 365 hizmetleri kendi başlarına birçok kolaylık sağlarken, birbirleri ile entegre çalışmaları da süreçlerin otomatik hale gelmesini kolaylaştırmaktadır.

 

İndirme Linki :  Office-365-Genel-Bakış-E-Kitap-Bölüm-5

 

 

Office 365 Galaxy Rehberleri ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Önemli Klasörleri Koruma

  OneDrive’da Öneml...

OneDrive’ı Geri Yükleme

  OneDrive’ı Geri Y...

OneDrive’da Birlikte Çalışma

  OneDrive’da Bir...

OneDrive’da Klasörleri ya da Dosyaları Bulma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...