Ana Sayfa Genel Office 365 Gü...

Office 365 Güvenlik ve Uyumluluk | Raporlarda Zamanlamaları Yönet

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Office 365 Güvenlik ve Uyumluluk arayüzünde kullanıcılara güvenlik ve uyumluluk noktasında raporlar sunulmaktadır. Bu raporlar sayesinde BT yöneticileri e-postalar, ATP, DLP gibi konularda detaylı raporlara erişim sağlar. BT çalışanları güvenlik ve uyumluluk ile ilgili raporlara “Raporlar” başlığındaki “Pano” arayüzünden erişim sağlar. Aynı zamanda raporlarda zamanlamalar oluşturarak belirlenen kriterlerde ilgili raporların ilgili kullanıcılara e-posta atması sağlanabilir.

Belirli zamanlarda raporların e-posta olarak iletilmesi için ilgili rapora “Pano” bölümünden tıklanır ve “Zamanlama oluştur”a tıklanır.

 

Raporlar-11

 

“Zamanlama oluştur” başlığında başlangıç tarih bilgisi belirlenir. Haftalık rapor olacağı, zamanlama adı, e-posta gönderilecek adres gibi varsayılanda bazı ayarlar otomatik gelmektedir. Bu ayarlar uygun ise “Zaman oluştur” seçeneği ile devam edilir. Aynı zamanda zamanlama ayarları değiştirilebilir. Bunun için “Zamanlamayı özelleştir” seçeneği ile devam edilir. “Ayarları Seçin” arayüzünde zamanlama adını, haftalık ya da aylık iletilmesi ile ilgili sıklık ayarı, başlangıç ve sona erme tarih bilgileri belirlenir. “İleri” seçeneği ile devam edilir.

 

Raporlar-12

 

“Filtre Uygula” bölümünde ise ilgili rapora dair filtrelemeler yapılabilir. Zamanlama oluşturmak için seçilen örnek raporda filtre olarak gönderen adres ve alıcı adres bilgileri girilebilir. Varsayılanda herhangi filtre yoktur. Filtre eklemek için “Düzenle” seçeneği ile devam edilir.

 

Raporlar-14

 

“Filtreler” başlığında ise örnek raporun filtre bilgisi gönderen adres ve alıcı adresidir. Ancak buradaki filtre kriterleri rapordan rapora değişiklik göstermektedir. Gerekli filtrelemelerin yapılmasının ardından “Kaydet” seçeneği ile devam edilir. Böylelikle “Filtre Uygula” bölümü “İleri” seçeneği ile devam edilir.

 

Raporlar-15

 

“E-posta Alıcılarını Ekle” seçeneği ile raporları belirlenen zamanlarda ilgili e-posta alıcıları eklenir. “Düzenle” seçeneği ile raporun iletileceği e-posta adresi değiştirilebilir. “Kaydet” ile devam edilir.

 

Raporlar-16

 

“Onay” bölümünde ise zamanlamanın başarı ile oluşturulduğu gözlemlenir. “Son” seçeneği ile ilgili rapora dair raporlama zamanlama başarı ile oluşturulur.

 

Raporlar-17

 

Raporlara dair zamanlamalar ise “Zamanlamaları yönet” başlığı altında görüntülenir. İlgili zamanlamaya tıklandığında değişiklikler yapılabilir.

 

Raporlar-18

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Önemli Klasörleri Koruma

  OneDrive’da Öneml...

OneDrive’ı Geri Yükleme

  OneDrive’ı Geri Y...

OneDrive’da Birlikte Çalışma

  OneDrive’da Bir...

OneDrive’da Klasörleri ya da Dosyaları Bulma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...