Office 365 Güvenlik ve Uyumluluk | İndirme Raporları

Office 365 Güvenlik ve Uyumluluk Merkezi’nde yer alan “Raporlar” bölümünde e-posta, DLP, ATP gibi güvenlik ve uyumluluk ile ilgili raporlara erişirler. “Pano” kısmında Güvenil ve Uyumluluk ile ilgili raporları görüntülerler. Kimi zaman ise bu raporlara erişmek isterler.

Office 365 Güvenlik ve Uyumluluk Merkezi’ndeki bazı raporlar istenildiği zaman istenilen filtrelerle kullanıcılara mail ilerek iletilmesi sağlanabilir. Kullanıcılar isterse zamanlama oluştururlar, isterlerse “Rapor iste” ile anında raporun istenilen filtreler ile iletilmesini sağlar. Aynı zamanda bu raporları indirebilirler. Bunun için ilgili rapora gelinir “Rapor iste” seçeneği ile devam edilir.

 

Raporlar-21

 

“Rapor iste” seçeneği ile devam edildiğinde şekildeki arayüz kullanıcıları karşılar. Burada rapora isim verilir, başlangıç ve bitiş tarihi verilir. “İleri” seçeneği ile devam edilir.

 

Raporlar-22

 

“Filtre Uygula” seçeneği ile devam edildiğinde ise ilgili rapor verileri ile ilgili filtreler yapılabilir. Buradaki filtreler rapordan rapora farklılık gösterir. Böylelikle kullanıcılar raporlarda belirli filtreler ile raporlara istedikleri zaman erişim sağlar. “Düzenle” seçeneği ile ilgili rapora dair filtrelemeler yapılır.

 

Raporlar-23

 

“E-posta Alıcılarını Ekle” seçeneğinde belirtilen mail adresine rapor ile ilgili e-posta iletilir. “Düzenle” seçeneği ile e-posta alacak mail adresi girilir. “Kaydet” seçeneği ile devam edilir.

 

Raporlar-24

 

“Onay” arayüzünde ise oluşturulan özel raporun başarı ile oluşturulduğu görüntülenir.

 

Raporlar-25

 

Şekilde de görüldüğü üzere “Rapor iste” ile ayarları yapılmış rapora dair kullanıcıya e-posta iletilir. Bu e-posta üzerinden rapora erişim sağlayabilir.

 

Raporlar-26

 

“Rapor iste” ile ayarları yapılmış raporlar e-posta ile görüntülenebileceği gibi Office 365 Güvenlik ve Uyumluluk Merkezi’nden de “Raporlar” başlığı altından “İndirme raporları”nın altından da erişim sağlanır. İlgili rapora tıklanır “Raporu indir” seçeneği ile rapor CSV olarak indirilir.

 

Raporlar-27

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin