Outlook Groups Uygulaması Gidiyor Yerine Outlook Mobil Uygulaması Yeteneklerini Arttırıyor!!!

Office-365-Groups

 

Office 365 Gruplar, yazışma, takvim, görev yönetimi için sunduğu  Microsoft Planner, dokümanların merkezi yerde tutulmasını sağlayan SharePoint, not alınması için sunulan OneNote uygulaması gibi birçok araç ile ekip çalışmasında kolaylığı ve verimliliği arttırmıştır. Kullanıcılar gerek projelerinde gerekse de departman bazlı çalışmalarında Office 365 gruplarını kullanmaktadır.

Kullanıcılar Outlook uygulamalarından, Outlook Web arayüzlerinden ya da mobil uygulamalarından Groups uygulamasını kurarak Office 365 Gruplarına erişim sağlamakta olup, Office 365 gruplarının sunduğu araçları ve özellikleri kullanmaktadır. Office 365 Grup özelliğine ve araçlarına Oulook masaüstü ve web uygulamasından sağlarken, mobil uygulaması olarak Oulook dışında ayrı uygulama kurulması gerekir. Haliyle kullanıcı açısından Office 365 grupları ile ilgili özellikleri için ayrı, mailleri için ayrı uygulamaları kontrol etmesi gerekir. Bu noktada Microsoft Outlook mobil uygulamasının yeteneklerini geliştirmiş olup, artık tüm gruplara mobil uygulaması olan Outlook uygulamasından erişim sağlanacaktır. Böylelikle mobil cihazlardaki Outlook uygulamasından hem maillerine hem de gruplarına erişim sağlayarak merkezileştirmiştir. Hatta sağlamış olduğu bu yeni özellikten dolayı mobil uygulama olan Outlook Groups uygulamasını da 26 Mart 2018 tarihinde Apple App Store’dan, Google Play Store’dan ve Microsoft Store’dan kaldırmaya karar vermiştir. Mevcut uygulamaya sahip kullanıcılar, Mart ortası ve 1 Mayıs 2018 arasında uygulamayı kullanabilecektir. Outlook Grupları uygulaması, 1 Mayıs 2018’de tüm kullanıcılar için çalışmayacaktır. Açmaya çalışan kullanıcılar, Outlook mobil uygulamasını indirmelerini yönlendiren iletiyle karşılacaklar, Outlook’ta web’de, Outlook 2016’da, Mac için Outlook 2016’da veya başka herhangi bir Office uygulamasında grup işlevleri etkilenmeyecektir.

Bu süreçler ile ilgili kullanıcıların BT ekipleri tarafından bilgilendirilmesi, kullanıcılar bu değişiklikler ile adaptasyonlarını sağlaması önemli noktalardan biridir.

Outlook mobil uygulaması gruplar ile ilgili aşağıdaki özellikleri sunacaktır:

·         Grup oluşturma, silme ve düzenleme

·         Grubu arama, gruptan ayrılma ve gruba katılma

·         Üye olunan grupların listelenmesi ve yeni üyelerin eklenmesi

·         Gruba mail iletilmesi ve grup maillerinin görüntülenmesi

 

İlerde sunulacak özellikler ise aşağıda yer almaktadır:

·         Grubun belge kitaplığında depolanan dosyaların görüntülemesi

·         Favori kişilerin ve klasörlerin yanında, önemli grupların da favorilere eklenmesi

 

Daha detaylı bilgi için linke tıklayınız.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin