Office 365 İleti Merkezi’nde Dil Çeviri Desteği !!!

Office 365 kullanıcılarına bir yenilik daha! Office 365 hızla gelişen, sunduğu servislerine yeni özellikler katmanın yanı sıra yeni servisler de sunan bulut teknolojisidir. Böylelikle kullanıcılar hem de BT ekipleri Office 365’in sunduğu yeniliklerle de teknoloji anlamında dinamik olarak kendilerini güncellemektedir. Microsoft sunduğu servisler ve yeni servisleri noktasında kullanıcılara ve BT ekiplerine online birçok kaynak sunmaktadır. Aynı zamanda BT ekipleri Office 365 ile gelen yenilikleri Office 365 Yönetici portallarından takip edebilmektedir.

Office 365 Yönetici Merkezi’nde “İleti Merkezi” ile BT ekipleri Office 365 değişikliklerini takip eder ve yeniliklerin panellerine yansıma durumlarına, ilgili değişiklik ile teknik özelliklere ve referans linkleri, değişiklik ile ilgili alınması gereken aksiyonları kısaca tüm detaylara erişim sağlar. Haliyle Office 365 yönetiminden sorumlu ekiplerin sıklıkla takip ettikleri arayüzlerden biridir.

Artık BT ekipleri “İleti Merkezi”nin otomatik çeviri özelliği ile iletilerin dillerinde değişiklikler yapabilecekler. Böylelikle gelen Office 365 yeniliklerine yani iletilerine istedikleri dilde erişim sağlarlar. Office 365 paneli ile ilgili genel dil ayarı değişikliği yapmak mümkün ancak burada bahsedilen “İleti Merkezi” arayüzüne özel olarak iletilerin ve ileti detaylarının istenilen dilde erişilmesidir.

Office 365 Yönetici Merkezi’nde de görüntülendiği üzere “İleti Merkezi”nde yer alan “Yönetici diliniz için çeviriyi otomatikleştirin” aktif edilerek istenilen dilin seçimi yapılır. Böylelikle iletiler ve detayları çeviri sayesinde istenilen dilde görüntülenir.

 

İleti Merkezi -1

 

Çevirisi yapılması istenilen dil seçeneğinin seçilmesi ile iletilerin çevirisinin yapıldığı görüntülenir. İlgili iletiye tıklanması ile de tüm detaylar seçilen dilde görüntülenir.

 

İleti Merkezi -2

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin