Skype for Business and Teams Admin Center Geliyor !!!

Microsoft Teams, Office 365’te ekip çalışması için tek bir merkez sağlamak üzere, karşılıklı iletişimleri, toplantıları, dosyaları, Office uygulamalarını ve üçüncü taraf entegrasyonlarını bir araya getirerek kullanıcılara akıllı iletişim ortamı sunmaktadır. Teams, kurumsal düzeyde ses ve görüntü yetenekleri ile yüksek kalitede iletişim yetenekleri de sunmakta ve yenilikleri ile kullanıcıya sunduğu yeteneklerini iyileştirmektedir.

Microsoft Teams, çıktığı günden bu yana kullanıcılara sunmuş olduğu özellikler ile güçlü ivme kazanmış ve takım çalışmasının öneminin kullanıcılar için bir kere daha anlaşılmasını sağlamıştır. Sunduğu birçok özellik sayesinde kullanıcıların iş hayatlarındaki yerinin artması kaçınılmazdır. Haliyle BT ekiplerinin de kullanıcılara kurumsal politikalar çerçevesinde Teams uygulamasını sunması gerekmektedir. BT ekipleri Microsoft Teams ile ilgili ayarları hali hazırda Office 365 Yönetim Merkezi’nden yapabilmektedir.

 

Skype for Business and Teams Admin Center - 1

 

Ancak bu arayüzde sunulan özelliklerin yanı sıra BT ekiplerinin daha fazla yönetimsel süreçlerini yapabilecekleri Skype for Business and Teams Admin Center arayüzü geliyor. Skype for Business and Teams Admin Center, BT ekipleri bugün sahip oldukları fakar farklı arayüzlerden yönetikleri Teams ve Skype for Business ile ilgili tüm özellikleri merkezi nokta da buluşturuyor. Arama ve arama kaliteleri gibi özelliklerin kartlar şeklinde gösterildiği dashboardlar ile de kullanıcıların durum bilgilerini takip etmeklerine olanak sunar. BT ekiplerine Teams ve Skype for Business özellikleri ile ilgili alt başlıklar sunar ve her başlık içerisinde yönetimsel araçlar yer alır. Aynı zamanda analitik raporlama yetenekleri ile uçtan uca deneyim kazandırır. Daha detaylı bilgi erişimi için ilgili linke tıklayınız.

Mart ayında taşıma işlemleri başlayacak olan yeni yönetim merkezi, ilerleyen günlerde geliştirilerek kullanıcılara yönetim ve raporlama anlamında özellikler sunacaktır.

 

Skype for Business and Teams Admin Center - 2

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin