Ana Sayfa Genel Office 365 Ku...

Office 365 Kullanıcıları için Sway’in Yetenekleri Artıyor!!!

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Sway, piyasaya çıktığı ilk günden günümüze farklı sektördeki birçok firma tarafından milyonlarca digital hikayelerin anlatıldığı uygulama olmuş ve günden güne kullanımının yeni gelen kabiliyetlerle de artması beklenilen uygulamadır. Başta okul, muzik şirketleri, dizayn firmaları olmak üzere birçok çalışan artık Sway uygulamasını iş süreçlerinde ya da günlük süreçlerinde efektif kullanmaktadırlar. Görsel araçların yer aldığı Sway’de çalışmak kullanıcılar açısından teknoloji ile zevkli dakikalar geçirerek iş yapmalarına da olanak sağlamaktadır.

Sway tarafındaki kullanımların artması ile de yeni özellikler kullanıcılara sunulmuştur. Bu makalede 3 yeni özellik aktarılacak olup, anlatılacak olan bu yenilikler Office 365 kullanıcıları, iş ve eğitim sektöründeki Sway kullanıcıları için gelmiş olup web arayüzüne gelmiştir. İlerleyen günlerde Windows 10 Sway uygulamalası için de gelmesi beklenmektedir.

Sway’lere Parola Koyma Özelliği

Bilindiği üzere kullanıcılar tarafından hazırlanan Sway’ler belirli yetki seviyeleri ile paylaşılabilinir durumdaydı. Organizasyon seviyesinde paylaşımlar da ise sadece kendi organizasyonundaki kişilerin görebileceği paylaşımlar verilebiliyordu. Artık Sway tarafında ek güvenlik önlemi olarak parola koyabilme özelliği gelmiştir. Böylelikle artık paylaştırılan Sway’lere erişim sadece yetki verilmesi ile değil aynı zamanda parolaya sahip olan kullanıcılar tarafından çalışabilir olacaktır.

Şekilde de görüldüğü üzere Sway üzerideki paylaşım bölümüne gelinerek “More Options” seçeneği ile “Require a password to view or edit this Sway” ile Sway’e parola koyulabilinmektedir. Aynı zamanda bu parolanın Sway’in görüntülenmesi ve değiştirilmesin de mi yoksa sadece düzenlenmesinde mi kullanılacağı belirlenebilir. İlgili parolanın belirlenmesi ile beraber işlem tamamlanmış olacaktır.

Sway1

 

 

Sway’de İçerik Limiti

Microsoft çıkardığı ürünlerin akabinde geri bildirimler almakta ve bu geri bildirimler ile ürünler üzerinde geliştirmeler yapmaktadır. Sway’in piyasaya sürülmesi ile birçok kullanıcı tarafında içerik ile ilgili de feedbackler gelmekteydi. Yazı, fotoğraf, video gibi içeriklere sahip olan Sway’lede artık limitler arttırıldı. Böylelikle Office 365 kullanıcılarından Sway kullananlar yüksek içerik limitleri ile Zengin Sway’ler hazırlayabileceklerdir.

Aşağıda Sway içerikleri ile ilgili limitlerin yer aldığı tablo yer almaktadır.

Sway2

 

 

Bilgilendirme Altbilgisinin Kaldırılması

 

Kullanıcıların oluşturduğu Sway’lerin sonunda şekilde de görüldüğü üzere Microsoft tarafından eklenen altbilgi yer almaktadır.

Sway3

 

Artık bu bilgilendirme altbilgisinin kaldırılabilmektedir. Bu işlem için “Share” bölümündeki “More options” başlığının altındali “Show Sway informal footer”un seçilmemesi gerekmektedir.

 

Sway4

 

Sway Office 365 kullanıcıları için birçok özellik ile kullanıcılara sunulmaktadır. Artık Sway kullanıcılarının Sway uygulamasında yetenekleri artarken, yeni başlayanlar ise birçok özellik ile bu tecrübeyi edinebilmektedir.

 

 

Referans: https://blogs.office.com/2016/06/28/3-new-sway-capabilities-for-office-365-subscribers/

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Önemli Klasörleri Koruma

  OneDrive’da Öneml...

OneDrive’ı Geri Yükleme

  OneDrive’ı Geri Y...

OneDrive’da Birlikte Çalışma

  OneDrive’da Bir...

OneDrive’da Klasörleri ya da Dosyaları Bulma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...