Office 365 Panelinde Bir Değişiklik Daha!!!

Office 365 ile ilgili hergün bir yenilik ve değişiklik gözlemlemek artık IT dünyasında olağan bir durum haline geldi. Hergün tıklanan arayüzlerde her geçen gün kullanı açısından kullanım kolaylağı sağlayacak şekilde design’ların yapıldığı Office 365’den bir görsel değşiklik daha. Artık son kullanıcılar Office 365 ayarlarını yaptıkları arayüz şekildeki gibi kullanıcıyı karşılayacaktır. Gerek görsel anlamda gerekse de kullanım kolaylığı adına güzel bir arayüz ile kullanıcıları karşılamaktadır. Office 365 ayarları bölümünde kullanıcılar temalarını, açılış sayfalarını,uyarılarını, yazılımlarını, parolalarını ya da dil seçenkeleri gibi ayarları yapılandırabilirler. Bu arayüz artık web panelinde ortaya oturtularak kullanıcıya ait detayların altında yer almaktadır. Böylelikle görsel anlamda sadelik de kazanmıştır.

1

Şekilde de görüldüğü üzere bu arayüzde kullanıcılar profillerini değiştirebilmektedir. Profil bölümü artık hiyerarşiden tutun da kullanıcı hesabına ait detaylar yer almaktadır.

2

Profil bölümüne girildiği takdirde kullanıcılara ait detaylar yer almaktadır. Arayüz farklı panellere bölümlere ayrılmıştır. Her panelin kendine ait isimleri bulunmaktadır. About, Contact Details,Address, Accoun Info, Organization gibi. Her paneldeki detayları değiştirmek için “Edit” butonu yer almaktadır. Ayrıca hesaba ait bilgilerin haricinde bu hesap üzerinden direkt mail atılması ya da Skype For Business ile konuşmak istenildiği takdirde şekildeki butonlar ile ilerlenmelidir.

3

Genel olarak arayüze bakıldığında her seviyedeki kullanıcının anlayabileceği ve kolay adapte olacağı bir arayüz tasarlanmıştır. Kullanıcılar hangi ayarları yapmak istiyorlarsa o başlığa gelip gerekli editleme işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Her başlığın altında kendine ait ayarların bulunduğu alt başlıklar bulunmaktadır. Tek yapmaları gereken istedikleri ayarları seçmektir.

4

Yenilikler ile Office 365 takip etmeye devam…

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin