Office 365 Portalındaki Yenilikler

Office 365 Web arayüzüne son kullanıcıların kullanımları açısından önemli yenilikler gelmiştir.  Yardım bölümü ve yeniliklerin tanımları, notificationlar ya da Skype For Business ile entegrasyon gibi son kullanıcı tarafında interaktif kullanılacak ayarlar yer almaktadır.

Notification yani yeni bildirimler bölmesinde sistem ile ilgili gerçek zamanlı alarmların, iletişimler, yeni mailler, kişisel hatırlatmalar ve beğenilen gruplar gibi bilgiler gözlemlenir. Yeni bildirim bölümüne Office 365 portalındaki zil simgesi üzerinden erişilecektir. Şekilde de görüldüğü üzere zil işaretine tıklandığında Notification bölümünde gerekli bildirimler gözlemlenmektedir.

1

Help yani yeni yardım bölümünde ise hali hazırdaki uygulamalar ya da yeni gelen özellikler ile tanıtımlar ve bilgiler ile ilgili arama yapılan bölümdür. Yardım paneli aynı zamanda firmanın destek kartı bilgilerine erişimi sağlamaktadır. Destek kartında firma hakkında bilgi, telefon numarası, telefon numarası, web sitesi gibi bilgiler yer almaktadır.  Gerekli bilgilerin doldurulmasından sonra Yardım bölümünde bu detaylar kullanıcılar tarafından gözlemlenebilecektir.

2

Skype For Business ile Office 365 portalındaki entegrasyon ile kullanıcılar IM, voice ve video konferanslarlar Inbox, OneDrive For Business veya calendar uygulamaları ile birbirleri arasındaki iletişimleri sağlayabilmektedir. Konuşmalar gerçek zamanlı olup, iletişim kurulacak kişilerin bilgilerine direkt erişim söz konusudur.

Settings yani yeni ayarlar bölümündeki seçenekler ile kullanıcıalr çalışma yaptıkları uygulamalar ile ilgili ayarlara doğrudan erişim sağlayabilmektedir. Böylelikle çalışma yapılan ortamdan çıkmadan kişisel ayarlar yapılabilinmektedir. Notification ayarları, parola ayarı ya da otomatik cevaplama gibi ayarlar birkaç tıklama ile çalışma yapılan uygulamadan çıkmadan gerçekleştirilebilir.

Office 365’e gelen yeniliklere ait tanıtım videosu aşağıda yer almaktadır.

 

  https://blogs.office.com/2015/06/08/new-user-experiences-in-office-365-on-the-web/

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin