Office 365 Planner

Office 365 yenilikleri hızla devam ederken yepyeni bir ürün ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Yeni deneyim kazandıracak bu ürünün adı Office 365 Planner. Office 365 Planner ile artık takım çalışmalarını organize etmek hem daha basit hem de daha görsel yollarla sağlanabilecek. Office 365 Planner sayesinde takıma ait yeni görevler oluşturulması, organize edilmesi, tanımlanan görevlerin atanması, dosya paylaşımı, sohbet ortamı ve processler üzerindeki güncelleştirmeler yapılabilmektedir. Planner pazarlama süreçlerinin yönetiminde, beyin fırtınası ortamı sağlayarak yeni fikirlerin doğmasında, okulda verilen projelerin takibinde, müşteri ziyaretlerinin takibinde kısaca her platformda kullanılabilecek bir üründür. Her sektörde her platformda kullanılabilecek olan bu ürün, ihtiyaç ortamına göre kullanım şeklinin değişmesi ve takım çalışmasının verimliğini arttırmaktadır.

p6

Planner’ın en önemli özelliklerinden biri organize edilen takım çalışmalarının görselleştirilmesidir. Her planın kendine ait “Board” ortamı vardır. Her “Board” ortamında da iş öğeleri ya da görevlerin iliştirildiği kartlar yer almaktadır. Aynı zamanda bu kartlarda öğelere ve görevlere ait başlangıç tarihi, bitiş tarihi, ekler, kategoriler, konuşmalar gibi detaylar da yer almaktadır. Takım içerisinde yer alan üyeler, yeni bir kart eklendiğinde ya da konuşma eklendiğinde mail yolu ile bu değişikliklerden haberdar olurlar. Kartta bulunan ekler ya da resimler otomatik olarak ön izlemelere sahip olup, kartın ne ile ilgili olduğu bu zengin ön izleme ile anlaşılabilmektedir.

Her Board’da yer alan kartlar kolonlarda özelleştirilebilirler ve özel renkler ve etiketlemeler yapılabilir. Bu özelleştirilmiş kolonlar da “Bucket” olarak adlandırılmıştır.

p7

Planner sayesinde yapılan çalışmaların takibi de sağlanmaktadır. Hub görünüşü ile tüm süreçlerin (processlerin) takibi ve duruma göre “My tasks” bölümünde kişilerin yapması gereken görevler filtrelenecektir. Grafik görünümleri ile de yapılan süreçlerin durumu interaktif olarak gözlemlenmektedir. Grafikler sayesinde görevlerin en aşamada ve ne olduğuna dair bilgi almak mümkündür.

Tüm bu özellikleri sayesinde ilerleyen günlerde kurumsal birçok müşteride adını sıklıkla duyacağımız Office 365 Planner güvenlik anlamında gereksinimleri karşılayacaktır. Yedekleme ve anında kurtama özelliklerinin yanında HIPAA, FISMA, ISO27001 ve EU model ile veriler ve verilerin güvenliğini de sağlamaktadır. Birçok Microsoft Datacenter’larında yer alacak olan bu servis ile artık Office 365 kullanıcılarının hayatında sıklıkla göreceğimiz bir ürün haline gelecektir.

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin