Office 2016 ile Office 365 Groups Özelliği

Office 2016’nın 23 Eylül tarihinde çıkması ile beraber birçok yenilikte gelmiştir. Temelde beraber çalışmayı ve Office 365 servislerinin de içerisinde yer aldığı uygulamaların yer aldığı bir paket olmuştur. Örneğin eş zamanlı erişim ile aynı anda birden fazla kişinin aynı dökümanda çalışmasına olanak sağlayan Office 2016 aynı zamanda Skype ile de doküman üzerinden hızlıca bağlanılmasını ve hatta Skype üzerinden ilgili doküman paylaşımı sağlanmasına olanak sağlanmaktadır. daha birçok gelen özellikler ile Office 2016 piyasaya damgasını vuracağa benziyor. Bu özellikleri ilk deneyimleme fırsatı da Office 365 kullanıcılarına aittir. Office 2016 şu anda sadece Office 365 kullanıcılarına sunulmuştur.

 

sdfsdf

 

Office 2016 ile beraber Outlook uygulamasında da birçok yenilik yer almaktadır. Search yeteneği, tell me özelliği, eklerin daha interaktif eklenmesi bunlardan sadece bazıları olup, geçen senelerde Office 365 ile adını duyduğumuz Office 365 Groups özelliği artık sadece Office 365 portalındaki Posta bölümü dışında Office 2016 ile Outlook uygulamalarından kullanılabilinmektedir. Kullanıcılar Office 365 Groups özelliği ile public ya da private gruplar açabilmektedir. Office 365 Group özelliği ile kullanıcılar gruplar açtıktan hemen sonra bu gruplara ait posta, OneDrive For Business, Skype For Business, OneNote gibi servisler de otomatik açılmaktadır. Böylelikle kullanıcılar grup bazlı OneDrive hizmetinden yararlanabilir ya da grup bazlı takvimleri kullanabilmektedir. Son kullanıcı tarafından interaktif olarak kullanılan bu özellik Office 2016 ile artık Outlook uygulamasında da kullanılabilir durumdadır. Office 365 Groups özelliği ve Outlook uygulamasına ait tanıtım videosu aşağıdaki gibidir.

 

 

Office 365 Group özelliğinin Office 2016 ile artık Outlook uygulamalarında gözlemlenmesi dışında, mobil cihazlar için Outlook Group uygulaması anonsu da yapıldı. Office 365 Group özelliği kullanıcılara takım çalışması imkanı dışında yeni gelen özellikler ile her yerden erişim imkanını da sağlamış olacaktır. Bu özellikler ile Outlook 2016’da kolayca gruplar oluşturulabilir, mevcut şirket çalışanları da bu gruplara üye edilebilir durumdadır. Her grup üyesi Skype For Business ile konuşmalara katılabilir, toplantılar organize edebilir isterlerse grup adına dosyalar ya da notlar paylaşabilir durumdadırlar. Office 365 Group ve Skype For Business kullanımı ile grup içerisinde anlık konuşmalar ya da aramalar ile eş zamanlı çalışma imkanlarına da kullanıcılar sahiptirler. Bu özellikler ile Outlook 2016 kullanımı hızla artacak ve işteki verimlilikte hızla ivme gösterecektir.

Outlook Groups’un mobil uygulamaları da Windows Phone, iOS ve Android tabanında gelecektir. Bu uygulamalar ile Office 365 Group özelliklerini gerek konuşmalar gerekse de dosya paylaşımları ve daha fazlasını kullanabileceklerdir.

Office 365 Group özelliğini Outlook 2016 ile deneyimleyebilmek adına tek yapılması gereken işlem office 365 portallarından Office 2016 Masaüstü uygulamasının indirilmesi gerekmektedir.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin