Office 365 Tenant Kontrolü

Office 365 hizmeti, çıktığı günden bu yana hızlı ivme ile IT dünyasında yerini almıştır. Kullanıcılar gerek demo yapmak için gerekse de firmalarında, kişisel olarak kullanmak adına Office 365 hizmetini almaktadır. Bilindiği gibi yeni portal tanımlanırken tenant adı denilen xxx.onmicrosoft.com’lu domain ile açılmaktadır. İlk global admin de yine ilk açılışta tanımlanan suffix ile oturum açmaktadır.

Bu noktada bir firma ya da kullanıcılar ister demo ortamlarında ister firmalarında kullanacakları Office 365 hesaplarını ilk tanımlarken tenant’lara sahip olurlar ve daha önce tanımlanan tenant isimleri başkaları tarafından yeniden alınamaz. Bu kritik önem arz etmektedir.

Tekil olarak kullanılan tenant isimleri ise günden güne artan kullanımlar ile de başkaları tarafından alınmış olabilir. Bunun için Office 365 tenant isminin uygunluk durumunun kontrolünün yapılacağı http://o365.rocks/ sitesi yapılmıştır. İlgili siteye linkten ulaşılabilir. Bu site sayesinde tenant name uygunluk durumu kontrol edilebilir hatta birden fazla arama yapılmış ise geçmişteki aramalarda yine aynı sayfadan gözlemlenebilecektir.

 

Tenant

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin