Office 365 Updates

Office 365 günden güne birçok yenilikler ile kullanıcıları karşılamaktadır. Bu yeniliklerin yönetimlerinin yapılması ve uygulanması için Office 365 panellerininde güncellenmesi söz konusudur. Bu güncellemeler Standart zamanlarda görünmektedirler.. Eskiden Office 365 panellerindeki Servis ayarlarının olduğu bölümdeki “Updates” başlığı ile güncelleştirmelerin açılması ve panellerin de bu doğrultuda güncelleştirme anlamında standart panellere göre daha hızlı güncelleştirilmesi söz konusuydu. Eskiden kullanılan bu yöntem ile Office 365 pnelinde yer alan  tüm kullanıcıların panellerinde bu güncelleştirmeler hızlı bir şekilde düşmekteydi. Böylellikle IT adminleri dahil tüm kullanıcılar bu özellikleri aynı anda kullanabilmekteydi.

Artık Office 365 Update arayüzünde seçenekler yer almaktadır. Önceliklle güncelleştirme bölümüne Office 365 Admin panelindeki “Service Settings” başlığının altında yer alan “Updates” bölümü ile erişilir. Burada var sayılanda “Standart release” başlığı altında yer alan “Standart” seçeneği işaretlidir. Böylelikle güncelleştirmeleştirmeler hemen panele düşmeyecek ve çıkan güncelleştirme ile ilgili kapsamlı yayınlar ve güncelleştirmelerin IT dünyasına kaynaklar ile beraber çıkması ile son kullanıcı da kullanmaya başlayacaktır. “First release” seçenekleri ile devam edildiğinde ise son gelen güncelleştirmeler panellere hemen düşecektir ve kullanıcılardan gelen gerbildirimler ile güncelleştirilmeler şekillenecektir. “Frist release” başlığı altında “Entire organization” ve “Select people” adında iki seçenek yer almaktadır. “Entire Organization” seçeneğinin işaretlenmesi halinde güncelleştirmeler organizayondaki tüm kullanıcıların göreceği şekilde hemen aktif olacaktır. “Select people” seçeneği ile de bu yeni gelen güncelleştirmelerin belirli kullanıcılar tarafından hemen görüleceği söz konusudur. Bu seçenek ençok IT ekipleri tarafından aktif edilip onların güncelleştirmeleri önceden görüp test etmeleri için kullanılmaktadır. Böylelikle son kullanıcılar tarafına daha düşmeden IT çalışanları hızlıca gelen geniliklerden haberdar edip son kullanıcılara detaylı bilgilendirmeler yapabileceklerdir.

 

updates.png

“First release” aktif edildikten sonra yeniden “Standart release” aktif edilir ise bazı yeni gelen güncelleştirmelere erişim sağlanamayabilir.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin