Office What’s New Management Preview

Office What’s New Management Preview

 

Office uygulamaları günlük iş hayatımızın vazgeçilmez parçasıdır. Kullanıcıların günlük iş hayatlarında aktif kullandıkları bu uygulamalara Microsoft belirli zamanlarda yenilikler sunar. Office 365 sürüm güncelleştirmeleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için ilgili linke tıklanır. Böylelikle kullanıcılar yeni deneyimler edinir ve işlemlerini yeni özelliklerle daha hızlı ve kolay gerçekleştirir. Microsoft Ignite oturumlarında, Office masaüstü uygulamalarına “Yenilikler” bölümü getirerek kullanıcıların Office yenilikleri ile deneyimlerini kontrol edilmesini sağlayan yeni özelliği duyurdu. Microsoft 365 yöneticileri bu özellik ile Office yenilikleri ve geliştirilmiş özellikleri panellerinde görüntüler ve isterlerse bu yenilikleri kullanıcılardan gizleyebilir ya da gösterebilir. Bu özellik Önizleme’de olup, 2020 yılında genel kullanıma sunulacaktır.

“Yenilikler” bölümünde ilgili Office uygulaması ile yenilikler ve geliştirilmiş özellikler yer alır. Yeniliğin adı, açıklaması ve kullanıcıların bu yenilikleri nasıl kullanacağına dair öğrenmeleri için yardımcı olacak resim ya da video kart görünümü ile kullanıcılara sunulur.

 

 

 

BT yöneticileri Office yeniliklerini ve geliştirilmiş özelliklerin kontrollerini Microsoft 365 Admin Center’daki “Ayarlar” bölümündeki “Hizmetler” sekmesindeki “Office Yenilikleri yönetim önizlemesi” arayüzünden sağlar.

 

 

“Office Yenilikleri yönetim önizlemesi” ile önemli Office yeniliklerinin kullanıcılara tarafından “Yenilikler” kartı alması için kullanılır. Bu kartlar gizlenebilir, gösterilmesi istenen kartlarında ne zaman görüntüleneceği ile ilgili ayarlar yapılır. Şekilde de görüldüğü üzere yeniliklerin özellikleri, uygulama hedefleri, kanalları ve durumları listelenir.

 

 

İlgili özelliklerden herhangi birine tıklandığında ilgili özelliğin adı, açıklaması, hedefi ve sürümü ile ilgili bilgiye erişilir. “Tüm kullanıcılara göster” ya da “Kullanıcılardan gizle” seçenekleri de her özelliğin bilgilerinin olduğu arayüzde görüntülenir. Özelliklerle ilgili üç durum söz konudur. Özellikler kullanıcılardan gizlenebilir veya kullanıcılara gösterilebilir. Diğer durum ise ilgili özellik varsayılan olarak kullanıcılara gösterilir.

 

 

Birden fazla özellik aynı anda seçilebilir  ve ilgili özelliklere dair detaylar listelenir. Birden fazla özellik aynı anda kullanıcılara gösterilebilir.

 

 

İncelenmek ve ayarlanmak istenen özellik arama ile bulunabileceği gibi filtrelerde uygulanabilir. Kanal, Uygulama ve Durum başlığı altından ilgili filtreler seçilebilir.

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin