OneDrive İş ve SharePoint’te “Sonrası için kaydet” Özelliği

OneDrive İş ve SharePoint’te “Sonrası için kaydet” Özelliği

 

Microsoft 365’in klasör ve dosya depolamak, paylaşmak ya da beraber çalışmak için kullanıcılara bireysel olarak OneDrive İş hizmetinin yanı sıra ekip bazlı doküman yönetiminde ise SharePoint hizmetini kullanıcılara sunar. Bilindiği üzere OneDrive Microsoft 365’te kişisel ve paylaşılan dosyalara depolama ve erişimi sağlar; web, masaüstü ve mobil üzerinden Microsoft Teams, SharePoint ve Outlook’tan dosyalara erişimi bir araya getirir. Ayrıca, Microsoft 365’in bir parçası olarak, dosyaların, kuruluş düzeyinde güvenlik, uyumluluk ve yönetilebilirlikle desteklenen, yanlışlıkla kaybedilen ve zararlı saldırılara karşı korunması da sağlanır. OneDrive İş ve SharePoint bunlara benzer sunduğu özelliklerle ve büyük boyutlu depolama alanlarıyla kullanıcıların doküman yönetimini kolaylaştırmış ve iş verimliliğini arttırmıştır. Her geçen gün kullanıcılara sunulan bu özellikler geliştirilmiş ve yeni birçok özelliklerde kullanıcılara sunulmuş ve ilerleyen günlerde de sunulacaktır. “Sonrası için kaydet” özelliği de kullanıcılara SharePoint Conference 2019’da duyurdu. “Sonrası için kaydet” özelliği ile OneDrive ve SharePoint’teki dosyalara ve klasörlere ve/veya paylaşılan dosyalar ve paylaşılan kütüphanesindeki dosyalara daha sonra erişim sağlamak için kaydedilir. Daha sonra ilgili listeden dosyalara ya da klasörlere kolaylıkla erişim sağlanır.

OneDrive’da “Sonrası için kaydet” özelliği için ilgili dosya ya da klasöre tıklanır ve ayarların yer aldığı bölümdeki ya da yukarıda ayarların yer aldığı yerden seçilebilir. “Sonrası için kaydet” özelliğinin simgesi klasör ya da dosyaların yanlarında yer alır. İlgili simgeyi de tıklayarak da bu özellik kullanılır.

 

 

“Sonrası için kaydet” ile işaretlenen dosyalar “Daha sonrası için kaydedildi” bölümünde listelenir. Bu bölümden ilgili dosyaya tıklanır ve istenirse ilgili listeden kaldırılabilir. Bunun için “Kaydedilenden kaldır” seçeneğine tıklanır.

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin