PowerPoint Sunumlarında Kayıt Alma Özelliği

PowerPoint Sunumlarında Kayıt Alma Özelliği

 

Günümüz koşullarında uzaktan çalışmanın etkin olduğu ve teknoloji ile uzaktan çalışmaya adapte olunduğu bir gerçektir. Sunumlarda iş hayatının vazgeçilmez parçalarından biri olup, Microsoft PowerPoint uygulaması ile kullanıcılara gelişmiş özelliklerle etkileyici ve verimli sunumlar hazırlamayı sunar. Bu özelliklerden biri de kullanıcıların PowerPoint sunumlarını kaydedebilmeleridir. PowerPoint sunumları ses, kamera görüntüsü, mürekkep hareketleri gibi araçlar  kullanılarak kaydedilebilir. Böylelikle kullanıcılar bu özellikler kullanarak etkileyici sunumlar yapabilir ve kaydedilen sunumu video dosyası olarak dışa aktarabilirler.

İlgili PowerPoint sunumunda “Kaydet” butonu ile sunumun sahibi ilgili sunumu kaydetme özelliklerini de kullanarak kayıt altına alabilir.

 

 

“Kaydet” seçeneğine tıklandığında ilgili sunumun üst bölümünde kaydetmede kullanılacak özellikler yer alır. Şekilde de görüldüğü üzere sunum sahibi ses ve görüntüsünü açabilir. Böylelikle sunumların içerisinde sunum sahibinin ses ve görüntüsü ile daha interaktif sunumlar kayıt altına alınabilir. Aynı zamanda sunum sahibi notlarını takip edebilir.

 

 

Alt bölümde yer alan seçeneklerle kalem, lazer işaretleyici, silgi gibi seçeneklerle ilgili sunumu yaparken gerekli olan araçlar yer alır. Aynı zamanda görüntüleme seçenekleri ve kamera modunu ile ilgili ayarlar yer alır. Sunum sahibi verimli sunumlar yapabilmek adına buradaki araçları kullanabilir.

 

 

Gerekli ayarlar yapıldıktan sonra kayıt yukarıda yer alan kırmızı buton ile başlatılır. Kayıt gerektiğinde duraklatılabilir ya da durdurulabilir. Oynat düğmesi ile video incelenebilir ya da sunum yeniden kayıt alınabilir. Aynı zamanda kayıtlar temizlenebilir. Sunum ile ilgili istenilen kayıt tamamlandıktan sonra ilgili kayıt dışa aktarılabilir. Bunun için “Dışa aktar” seçeneği kullanılır.

 

 

 

“Dışa aktar” seçeneği ile ilerlendiğinde ilgili dosyaya isim verilir ve varsayılanda mp4 formatında dışa aktarılabilir. Aynı zamanda dışa aktarma özellikleri özelleştirilebilir.

 

 

“Dışa Aktarmayı Özelleştir” seçeneği ile ilerlendiğinde ise video kaydı ile ilgili boyut, kalite gibi özellikler özelleştirilebilir. İlgili ayarlar yapıldıktan sonra video dışa aktarılır ve videoyu görüntüle ve paylaş seçeneği ile video görüntülenir.

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin