Verimlilik Puanı – Part VI

137
Kişi Deneyimleri
Mobil Kullanım

Dijital dünyanın sağladığı avantajların başında mobility geliyor. Artık kullanıcılar herhangi anda her yerden verilere erişim sağlayabilmektedir. “Verimlilik puanı” içerisindeki “Mobil kullanım” bölümünde kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar Microsoft 365 teknolojilerine erişimleri ile ilgili bilgileri içeren analizler yer alır. Microsoft 365 teknolojileri ile kullanıcılar Outlook, Teams ve Yammer gibi teknolojilere her yerden erişebilir ve kip arkadaşları ile iletişim kurabilirler. Aynı zamanda Word, Excel, PowerPoint, OneNote gibi Office uygulamaları ile de içerikler üzerinde çalışabilirler. Mobil kullanımda tüm platformlar genelinde dosyalara erişen, Outlook ve Teams’i kullanınan kişilerin sayıları ile ölçümler yer alır. Mobil kullanım ile analizler için firmadaki kullanıcıların Microsoft Teams, Exchange Online, Word, Excel, PowerPoint, OneNote lisanslarına sahip olması gerekir. Kullanıcıların son 28 gün içinde en az bir lisanslarının aktif olmasından sonra buradaki analizleri görüntülenir.

 

 

“% ‎60‎ kişilerin birden fazla platformda Microsoft 365 ürünleri kullanıyor” grafinde Microsoft Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Microsoft Teams, Yammer ve Skype için herhangi bir uygulamalara son 28 gün içerisinde masaüstü, web be mobilden birden fazla platformdan kullanan kullanıcı sayısını belirtir. Bilindiği üzere Microsoft 365 teknolojilerinin en önemli özelliklerden biri de farklı platformlardan çalışma imkanı sunarak her yerden erişim sağlamasıdır. Firmalar buradaki grafikten kullanıcıların birden fazla platformları kullanımı ile ilgili bilgiler edinir. Aynı zamanda benzer firmaların referans noktasını ile ilgili bilgiye de edinerek karşılaştırmalar yapabilir.

 

 

 

“Zaman içinde birden fazla platformu kullanan kişiler” grafiğinde son 180 günde birden fazla uygulamayı kullanan kullanıcıların yüzdeleri ile ilgili bilgiler yer alır. Her veri noktası son 28 gündeki etkinliklerin toplamları ile ilgili bilgileri içerir.

 

 

 

“Kişilerin %‎0‎ oranındaki kısmı Outlook’u birden fazla platformda kullanıyor” grafiğinde ise son 28 gün içerisinde farklı platformlardan Outlook kullanan kullanıcı sayısı ile ilgili analizlere erişim sağlanır. Böylelikle Outlook kullanımında en sık ve/veya en az kullanılan platform tespit edilerek iyileştirmeler yapılabilir. Buradaki platform seçenekleri masaüstü, web ve mobil olarak belirtilmiştir. Outlook için bu platformların kullanımı ile ilgili yüzde bilgilerine de analizlerden erişim sağlanır.

 

 

“Kişilerin %‎67‎ oranındaki kısmı Teams’i birden fazla platformda kullanıyor” grafiğinde ise son 28 gün içerisinde Microsoft Teams’in farklı platformlardaki kullanımı ile ilgili bilgiler yer alır. Microsoft Teams’i farklı platformlar ile kullanan kullanıcıların bilgilerine buradaki grafikten erişim sağlanır. Aynı zamanda bu platformlarda yüzde değerleri de yer alır. Microsoft Teams masaüstü, web ve mobil gibi farklı platformlardan kullanılabilmekte olup, buradaki analizlerle firmalar Microsoft Teams’in kullanıcıları tarafından kullanıldığı platformlar ile ilgili öngörülere sahip olur. “Birden çok platform” bölümünde Teams’in 2 ya da daha fazla platformda kullanılması ile ilgili veriler yer alır.

 

 

“Kişilerin %‎100‎ oranındaki kısmı Office 365’e birden fazla platformda erişir” grafiğinde son 28 gün içerisinde Word, Excel, PowerPoint, OneNote gibi uygulamalarda dosyaları kullanan kişilerin sayısı ve kullandıkları platformlar ile ilgili bilgiler yer alır. Örneğin Word uygulamasını kullanan kullanıcıların hangi platformu kullandığı ve kaç kişinin kullandığı ile ilgili bilgiye buradaki grafikten erişilir. Buradaki platformlar “Birden çok platform” yani 2 ya da daha fazla platformun kullanılması, masaüstü, web ve mobildir.

 

 

“Mobil kullanım” bölümündeki “İlgili içeriği görüntüleyin” bölümlerinde kullanıcıların mobil kullanım yani platformlar arasında Microsoft 365 teknolojilerini kullanırken her yerden nasıl erişim sağlayacakları ile ilgili bilgileri içeren videolar yer alır. Bu videoların linkleri paylaşılarak dijital dönüşüm yolculuğunda Microsoft’un içerik işbirliği ile ilgili kullanıcılar desteklenir.

 

 

 

 

 

https://docs.microsoft.com/en-us/microsoft-365/admin/productivity/mobility?view=o365-worldwide

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin