Yeni Office 365 App Launcher

Office 365 kullanıcılarının verimliliklerini arttıracak araçlar hızla artmak olmak ile beraber Office 365 hizmetleri ile araçların kullanım deneyiminin artması da beraberinde gelmektedir. Günden güne gelen yeni teknolojiler ile online kullanıcıların bu araçlara erişimini sağlayan App Launcher artık yenilendi. Yeni Office 365 App Launcher ile artık kullanıcılar var olan tüm uygulamalara tek arayüzden erişebilecek, arama yapabilecek, yeni gelen araçları gözlemlenebilecektir. Kullanıcılar erişimleri olan servis ve uygulamalar içinden arama yapıp kullanım alışkanlıklarına göre sabitleyebilecek ya da araçlarn boyutlarında değişiklikler yapableceklerdir.

Temelde Office 365 App Launcher kullanıcılara sunulan hizmetlere tek arayüzden erişimi sağlarken, yeni Office 365 App Launcher ile kullanıcı deneyimini bir adım ileriye gitiş bulunmaktadır. Sekmeli 3 ana başlıkta toplanmış olan Office 365 App Launcher ile kullanıcılar çeşitli özelleştirmeler yapabilmektedir. “Home” sekmesi kullanıcıların her zaman kullandıkları ya da favori uygulamaları tek arayüzde kendilerine göre düzenleyebilecekleri bölümdür. “New” sekmesinde yeni çıkan uygulamalara erişim sağlanmaktadır. Böylelikle kullanıcılar yeni çıkan uygulamaları tek sekmede görecekler,takip edebilecekler ve deneyimleyeceklerdir. Ayrıca yeni App Launcher’ın “All” sekmesi sayesinde kullanıcılar tüm uygulamaların bulunduğu kataloğa erişim sağlayacak ve aramalar yapabileceklerdir.

 

applauncher1    applauncher2    applauncher3

 

 

Yeni Office 365 App Launcher ile kullanıcılar uygulamalar ile ilgili yeniden boyutlandırma ve organize tile gibi özellikleri de Windows 10 Start Menüsünü de andırmaktadır. Bu sayede kullanıcılar kullanımda alışkanlıklarına devam edeceklerdir. Office 365 arayüzde sıklıkla gördüğümüz ve birçok ayarı içerisinde barındran …’ya uygulamaların üzerinde gelinerek uygulamalar ile ilgili özelleştirmeler yapılabilecek sekmelere erişim sağlanacaktır. Office 365 temaları ile de farklı kurumsal temaları desteklemektedir. Office 365 temalarından birinin seçilmesi ile yeni Office 365 App Launcher’ın da rengi değişmektedir. İlerleyen günlerde son açılan dökümanları da gözlemleneceği Office 365 App Launcher günden güne gelişeceğe ve kullanıcıların tek arayüzde kendilerine özel araçların barınacağı yönetimsel yetenekleri ile deneyimlenecek özelliklerden olacaktır.

 

applauncher4

 

 

Referans: https://blogs.office.com/2016/09/27/introducing-the-new-office-365-app-launcher/

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin