Dosya ve Klasörlerin OneDrive for Business’dan SharePoint Site’lara Kopyalama

Office 365 hizmetlerinden OneDrive for Business ve SharePoint Online özelliklerinden biri de doküman yönetimidir. Kullanıcılara atanan depolama alanı OneDrive for Business ile sağlanırken firmaya ait ortak depolama alanı olarak SharePoint Online kullanılabilmektedir.

Kullanıcıların OneDrive for Business’da sakladıkları dokümanlarını kimi zaman SharePoint site’lerinde paylaşma gereki duyabilirler. Bunun için var olan dokümanı OneDrive for Business’dan indirip yeniden SharePoint’e yüklemeleri dışında artık direkt OneDrive’larından SharePoint site’larına kopyalıyabilmektedirler. Kullanıcıların ekipteki kişilerle dosya palaşmak istediklerinde ya da ekip çalışanlarına sahiplik yetkisi vermek istediklerinde artık bu özelliği kullanabilmektedir. Bu sayede diekt olarak OneDrive for Business arayüzünden direkt SharePoinr team site’a dosyalar ya da klasörler kopyalanabilir.

 

OneDrive4B_3

 

 

Bu kopyalama işlemini gerçekleştirirken aşağıdaki kısıtlamalar vardır:

50 MB dosya sınırı: Şu anda bir defada kopyalanabilecek dosya ve klasörlerin boyutu 50MB ile sınırlıdır. Bu limit üzerinde iyileştirmeler ilerleye günlerde yapılacaktır.

Personel Site’lar için Scripting kapatılmalıdır: Scripting personel site’lar için kapatılmalıdır. Açık olması durumunda kopyalama komutu OneDrive için geçerli olmayacaktır. Bunun için Sharepoint Online Admin Center’a yetkili kullanıcı ile giriş yapılmalıdır. Sharepoint Admin Center’daki “Setting” başlığına tıklanmalıdır.

 

OneDrive4B_1

 

Şekilde de görüldüğü üzere “Custom Scripts” bölümünden Personel Site’lar için Scripting kısıtlaması yapılmalıdır.

 

OneDrive4b_2

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin