Ana Sayfa Genel Dosya ve Klas...

Dosya ve Klasörlerin OneDrive for Business’dan SharePoint Site’lara Kopyalama

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Office 365 hizmetlerinden OneDrive for Business ve SharePoint Online özelliklerinden biri de doküman yönetimidir. Kullanıcılara atanan depolama alanı OneDrive for Business ile sağlanırken firmaya ait ortak depolama alanı olarak SharePoint Online kullanılabilmektedir.

Kullanıcıların OneDrive for Business’da sakladıkları dokümanlarını kimi zaman SharePoint site’lerinde paylaşma gereki duyabilirler. Bunun için var olan dokümanı OneDrive for Business’dan indirip yeniden SharePoint’e yüklemeleri dışında artık direkt OneDrive’larından SharePoint site’larına kopyalıyabilmektedirler. Kullanıcıların ekipteki kişilerle dosya palaşmak istediklerinde ya da ekip çalışanlarına sahiplik yetkisi vermek istediklerinde artık bu özelliği kullanabilmektedir. Bu sayede diekt olarak OneDrive for Business arayüzünden direkt SharePoinr team site’a dosyalar ya da klasörler kopyalanabilir.

 

OneDrive4B_3

 

 

Bu kopyalama işlemini gerçekleştirirken aşağıdaki kısıtlamalar vardır:

50 MB dosya sınırı: Şu anda bir defada kopyalanabilecek dosya ve klasörlerin boyutu 50MB ile sınırlıdır. Bu limit üzerinde iyileştirmeler ilerleye günlerde yapılacaktır.

Personel Site’lar için Scripting kapatılmalıdır: Scripting personel site’lar için kapatılmalıdır. Açık olması durumunda kopyalama komutu OneDrive için geçerli olmayacaktır. Bunun için Sharepoint Online Admin Center’a yetkili kullanıcı ile giriş yapılmalıdır. Sharepoint Admin Center’daki “Setting” başlığına tıklanmalıdır.

 

OneDrive4B_1

 

Şekilde de görüldüğü üzere “Custom Scripts” bölümünden Personel Site’lar için Scripting kısıtlaması yapılmalıdır.

 

OneDrive4b_2

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Önemli Klasörleri Koruma

  OneDrive’da Öneml...

OneDrive’ı Geri Yükleme

  OneDrive’ı Geri Y...

OneDrive’da Birlikte Çalışma

  OneDrive’da Bir...

OneDrive’da Klasörleri ya da Dosyaları Bulma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...