Ana Sayfa Genel Dosyaları Bul...

Dosyaları Buluta Kaydetmek Artık Daha Kolay

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Microsoft 365 ve Office 365 kullanıcılarına sunulan OneDrive hizmeti ile kullanıcılara belgeleri depolamanın yanı sıra beraber çalışma imkanı ve heryerden erişim imkanı da sunmaktadır. Sunduğu birçok özellik ile kullanımı günden güne artan OneDrive kullanımında son zamanlarda birçok yenilikler de eklenmiştir. Bilinen Klasörleri Taşı özelliği bunlardan biridir. Windows 7, 8.1 ve Windows 10’dakimüşteriler masaüstü, resimler ve belgeler klasörlerindeki belgelerini Bilinen Klasör özelliği ile OneDrive’a kolay şekilde senkron edebilmektedir. Bu konudaki detaylı bilgiye ilgili linkten erişim sağlayabilirsiniz. OneDrive özelliklerinin yanında Word, Excel veya PowerPoint belgelerinin buluta kaydedilmesinin kolaylaştıran bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ctrl + S (Windows), Cmd + S (macOS) veya Kaydet düğmesini kullanarak bir Office365 belgesini kaydetmeye çalışıldığında yeni iletişim kutusu varsayılan olarak OneDrive veya SharePoint Online olarak belirlenebiliyor. Belgeyi kaydetmeden dosya kapatıldığında ise otomatik kaydetme deneyimlenir. Kaydedilen belge üzerinde değişiklikler yapılabilir. İstenilirse dosya yeniden adlandırılır ve konumu başlık çubuğundan değiştirilebilir.

Word, Excel, PowerPoint belgelerinin doğrudan buluta kaydetme özelliğiŞubat ayı itibari ile Office 365 kullanıcılarına sunulacaktır. Windows ve Mac kullanıcıları bu özellikle  kolaylıkla belgelerini bulut platformlarında saklayabilecektir. Microsoft sunduğu yeni teknolojilerle kullanıcıların belge yönetimlerini kolaylaştırmakta ve verimli çalışma imkanı sağlamaktadır.

 

 

 

https://techcommunity.microsoft.com/t5/Office-365-Blog/Save-your-files-to-the-cloud-more-easily/ba-p/325133

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar