Exchange Online’ın 10 Yeni ve Geliştirilmiş Özellik

175

Mail Trafiğindeki Güvenlik: Veri kaybını önleme özellikleri ile Exchange Online’da verilerin güvenliği ve detaylı analizleri ile hassas denilen (mali bilgi içeren gibi) verilerin tanımlanması ve korunması söz konusudur.

eBulma Özelliği: Exchange Online’da saklanan Exchange, Sharepoint, Lync Online datalarını tek arayüzden bulmak ve analiz etmek için Exchange Online’da bulunan Exchange eBulma Merkezi kullanılacak ve artık tüm maillerin bulunması söz konusudur.

Verilerin Depolanması: Büyük boyutlu mail kutuları ve yerinde arşivleme özelliği ile uygun maliyetler ile depolama ihtiyaçları ve uyumlulukları yönetilebilir.

Ekip ve Proje İletişimindeki Yönetim: Kullanıcıların projelerdeki eski iletişimlerini ya da ekip verilerini yönetebildikleri ve verilerdeki güncel sürümlere erişebilmeleri, bu bilgilere Outlooktan erişebilmeler söz konusudur. Böylelikle projede daha önce alınan aksiyonlara ve varolan aksiyonlara merkezi yerden erişimi de mümkün olacaktır.

Servislerin Beraber Çalışması: Sharepoint Online ya da OneDrive tarafında yönetilen dökümanların geliştirilmesi, depolanması ya da sürüm geçmişi ile ilgili konfigürasyonların mesajlaşma trafiği Exchange Online tarafından kullanıcı Outlook’larında depolanacaktır.

Gelen Kutusunın Dokunmatik Özelliği: Masaüstü bilgisayarlarda yer alan arayğz tasarımının gerek tarayıcı gerekse de mobil arayüzünde de yer alması ile dokunmatik ekranlarda da mail kutularının interaktif kullanılmasına olanak sağlamıştır.

Geçişin Kullanıcı Odaklı Gerçekleştirilmesi: Kurum ihtiyaçları doğrultusunda Office 365 geçiş senaryoları söz konusudur. Burada Office 365 ile firma ihtiyaçları doğrultusunda hızlı geçiş senaryoları ya da hibrid yapılar söz konusudur. Karar mercilerinin doğrultusunda birçok senaryo da söz konusudur.

Kolay Yönetim Arayüzü: Exchange Yönetim Merkezi user friendly bir arayüzdür. Gerek kullanım kolaylığı gerekse de basitleştirilmiş ama detaylı konfigürasyonların yer aldığı web tabanlı arayüzdür.

1

Web içerikleri ve Outlook: Tarayıcı tabanlı kullanılan Outlook’un güvenlik anlamında kişiselleştirmesi ile Exchange Online konfigüre edilebilir. Aynı zamanda web tabanlı çalışan Office uygulmalamalarının masaüstüne taşınması ile de dökümanların lokalde tutulması sağlanabilir.

Birleşik Kişiler: Exchange Online ile şirket dışında bulunan kullanıcılar, kendi ağlarındaki kişilere getirilmelerine olanak sağlayacaktır. Aynı zamanda Exchange Online otomatik olarak çift kişileri tek kontakt kartında birleştirebilmektedir.

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin