Ana Sayfa Genel Exchange Onli...

Exchange Online’ın 10 Yeni ve Geliştirilmiş Özellik

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Mail Trafiğindeki Güvenlik: Veri kaybını önleme özellikleri ile Exchange Online’da verilerin güvenliği ve detaylı analizleri ile hassas denilen (mali bilgi içeren gibi) verilerin tanımlanması ve korunması söz konusudur.

eBulma Özelliği: Exchange Online’da saklanan Exchange, Sharepoint, Lync Online datalarını tek arayüzden bulmak ve analiz etmek için Exchange Online’da bulunan Exchange eBulma Merkezi kullanılacak ve artık tüm maillerin bulunması söz konusudur.

Verilerin Depolanması: Büyük boyutlu mail kutuları ve yerinde arşivleme özelliği ile uygun maliyetler ile depolama ihtiyaçları ve uyumlulukları yönetilebilir.

Ekip ve Proje İletişimindeki Yönetim: Kullanıcıların projelerdeki eski iletişimlerini ya da ekip verilerini yönetebildikleri ve verilerdeki güncel sürümlere erişebilmeleri, bu bilgilere Outlooktan erişebilmeler söz konusudur. Böylelikle projede daha önce alınan aksiyonlara ve varolan aksiyonlara merkezi yerden erişimi de mümkün olacaktır.

Servislerin Beraber Çalışması: Sharepoint Online ya da OneDrive tarafında yönetilen dökümanların geliştirilmesi, depolanması ya da sürüm geçmişi ile ilgili konfigürasyonların mesajlaşma trafiği Exchange Online tarafından kullanıcı Outlook’larında depolanacaktır.

Gelen Kutusunın Dokunmatik Özelliği: Masaüstü bilgisayarlarda yer alan arayğz tasarımının gerek tarayıcı gerekse de mobil arayüzünde de yer alması ile dokunmatik ekranlarda da mail kutularının interaktif kullanılmasına olanak sağlamıştır.

Geçişin Kullanıcı Odaklı Gerçekleştirilmesi: Kurum ihtiyaçları doğrultusunda Office 365 geçiş senaryoları söz konusudur. Burada Office 365 ile firma ihtiyaçları doğrultusunda hızlı geçiş senaryoları ya da hibrid yapılar söz konusudur. Karar mercilerinin doğrultusunda birçok senaryo da söz konusudur.

Kolay Yönetim Arayüzü: Exchange Yönetim Merkezi user friendly bir arayüzdür. Gerek kullanım kolaylığı gerekse de basitleştirilmiş ama detaylı konfigürasyonların yer aldığı web tabanlı arayüzdür.

1

Web içerikleri ve Outlook: Tarayıcı tabanlı kullanılan Outlook’un güvenlik anlamında kişiselleştirmesi ile Exchange Online konfigüre edilebilir. Aynı zamanda web tabanlı çalışan Office uygulmalamalarının masaüstüne taşınması ile de dökümanların lokalde tutulması sağlanabilir.

Birleşik Kişiler: Exchange Online ile şirket dışında bulunan kullanıcılar, kendi ağlarındaki kişilere getirilmelerine olanak sağlayacaktır. Aynı zamanda Exchange Online otomatik olarak çift kişileri tek kontakt kartında birleştirebilmektedir.

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Önemli Klasörleri Koruma

  OneDrive’da Öneml...

OneDrive’ı Geri Yükleme

  OneDrive’ı Geri Y...

OneDrive’da Birlikte Çalışma

  OneDrive’da Bir...

OneDrive’da Klasörleri ya da Dosyaları Bulma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...