Microsoft 365 Admin Center’daki İleti Merkezi’nde “Kuruluşunuz için durum” Bilgisi

12
Microsoft 365 Admin Center’daki İleti Merkezi’nde “Kuruluşunuz için durum” Bilgisi

 

Microsoft 365 hizmetleri günden güne gelişmekte ve Microsoft kullanıcılara yeni özellikler sunmaktadır. Değişiklikler ve yeni özellikler bulut teknolojisinin parçasıdır. Haliyle kullanıcılar ve BT yöneticileri bu değişime ayak uydurmak zorundadır. Microsoft 365’in sunduğu hizmetler son kullanıcıya dokunduğu için BT yöneticileri yenilikler ve özellikler konusunda etkili değişim yönetimi yapmalıdır. Microsoft 365’in güncelleştirmeleri ile ilgili detaylı bilgilere ilgili linkten erişim sağlanır. Aynı zamanda BT yöneticileri de Microsoft 365 yol haritasından güncelleştirmelerle ilgili süreçleri takip edebilirler. Aynı zamanda Microsoft 365 Admin Center arayüzündeki “İleti Merkezi”nden de yeni ve güncelleştirilmiş özellikler ile ilgili bilgilere erişim sağlanır.

Microsoft 365 Admin Center arayüzündeki “Sistem Durumu” başlığı altındaki “İleti Merkezi” bölümünden BT yöneticilerine yardımcı olacak planlanan değişiklikler, kullanıcılara etkileri gibi detaylı bilgiler yer alır. Microsoft yakın zamanda “İleti Merkezine “Kuruluşunuz için durum” bilgisi eklemiştir. Böylelikle BT yöneticileri firmaları için ilgili güncelleştirmenin durumunu takip edebilir.  Böylelikle her yeni gelen güncelleştirme ile tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olup olmadığını doğrulayabilir. Aynı zamanda ilgili güncelleştirmeler ile ilgili kullanıcıları bilgilendirebilir, varsa yapılacak ek aksiyon onları değerlendirerek aksiyon planını gerçekleştirir. Böylelikle son kullanıcı iletişimlerini ve değişim yönetimini yönetir. Kullanıcı deneyimi de başarı ile yönetilmiş olur.

Microsoft 365 Admin Center arayüzündeki “Sistem Durumu” başlığı altındaki “İleti Merkezi”ndeki bir iletiye tıklandığında ilgili iletinin içerisinde “Kuruluşunuz için durum” bilgisi görüntülenir. Buradaki durum bilgisi “Başlatılmış”, “Kullanıma sunuluyor” ve “Zamanlanmış” olabilir. “Zamanlanmış” özelliklerin tenant’ta yayınlanması planlandığı ve kullanıcılar tarafından kullanıldığı durum bilgisidir. “Kullanıma sunuluyor” yeni özelliğin firmadaki bazı kullanıcıların kullanımına sunulmaya başladığı durum bilgisidir. “Başlatılmış” ilgili yeni özelliğin tüm ilgili kullanıcılar tarafından kullanıldığı durum bilgisidir.

 

 

İleti merkezindeki iletiler filtrelenebilir. İletiler “Kuruluşunuz için durum” bilgisine göre de filtrelenebilir.

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin