Microsoft 365 İletişim Uyumluluğundaki Uyarıları İyileştirme

149
Microsoft 365 İletişim Uyumluluğundaki Uyarıları İyileştirme

 

Uyarı öğeleri incelendikten sonra gerekli düzeltme aksiyonları alınır. İlgili ilkenin aksiyon alınacak öğesine tıklanır ve üst bölümde yer alan “Çözümle”, “Farklı etiketle”, “Bildir”, “Eskale et”, “Araştırma için aktar”, “Hatalı pozitif”, “Otomatikleştir”, “İleti ayrıntılarını görüntüle”, “Öğe geçmişini görüntüle”, “Aileye göre gruplandır” seçenekleri görüntülenir. İletişim uyumluluğunda iyileştirme eylemleri aşağıdaki gibidir:

Çözümle: Herhangi sınıflandırma olmadan uyarısının kapatır ve öğenin işlenmesini sonlandırır. Çözümle seçeneğine tıklandığında ilgili öğe beklemede kuyruğundan kaldırılır. Öğe üzerinde başka işlem yapılmaz ve çözümlenen öğeler “Çözümlendi” bölümünde görüntülenir.

 

 

Farklı Etiketle: İletiyi compliant, non-compliant veya firma politikaları ve standartları ile ilgili olduğu için Questionable olarak etiketlemeye yarar. Etiketlenme ile ilgili bilgiler, nedeni yorum bölümüne girilir. Gerekli etiketlere göre filtrelemeler yapabilir, etiketleme tamamlandıktan sonra mesaj çözümlendi ya da beklemede kuyruğundan çıkarılabilir.

 

 

Bildir: Kullanıcıya uyarı bildirimi göndermek için kullanılan seçenektir. İletişim uyumluluğu ayarlarında yapılandırılan uygun şablon seçilerek kullanıcıya e-posta ile bildirim gönderilir.

 

 

Eskale et: Firmadaki yetkili kullanıcıların incelemesi için ilgili öğe eskale edilebilir. Buradkai kullanıcılar öğeyi gözden geçirebilir. Burada seçilen kullanıcılar daha sonraki adımlarda e-posta alır. Aynı zamanda kullanıcılar neden aktardıklarına dair bilgileri “Aktarma nedeni” bölümüne girerler. E-posta bildirimine burada eklenen bilgi iletilir.

 

 

 

Araştırma için aktar: Araştırma için aktar seçeneği gelişmiş E-Keşif dava dosyası oluşturulduğu durumlardır. Kritik ve önemli öğelerde bu seçenek kullanılabilir. Bu bölümde yeni dava için isim ve not bilgileri girilir. E-Keşif yöneticisi ve e-Keşif Üst Yöneticisi rolüne sahip kullanıcılara bildirim gönderilir. Davayı oluşturmak için herhangi izne gerek yoktur. Dava dosyası oluşturulduktan sonra yetkili kullanıcılar tarafından incelemeler başlatılır ve gerekli aksiyonlar alınır.

 

 

Hatalı pozitif: İnceleme sırasında ilgili öğenin ilgili iletişim uyumluluğu ilkesi ile eşleşmediği tespit edilirse bu öğe hatalı pozitif olarak çözümlenebilir. Hatalı pozitif, uyarının eyleme geçilmez olduğunu ve uyarının hatalı şekilde oluşturulduğunu gösterir. Bu tespitler yerleşik sınıflandırmaların doğruluğunun arttırılmasına da yardımcı olur. “Açıklama girin” bölümüne öğenin neden hatalı pozitif olarak işaretlendiğine dair bilgi girilir.

 

 

Otomatikleştir: Bir uyarı mesajı için gereken işlemlerin otomatikleştirilmesi için Power Automate akışları kullanılabilir.

 

 

Microsoft 365 İletişim Uyumluluğu ile ilgili diğer yazılara aşağıdaki linkten erişebilirsiniz:

 

Microsoft 365 İletişim Uyumluluğu

Microsoft 365 İletişim Uyumluluğunu Yapılandırma

Microsoft 365 İletişim Uyumluluğunu İnceleme

Microsoft 365 İletişim Uyumluluğunda Raporlama

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin