Microsoft 365 İletişim Uyumluluğunu İnceleme

Microsoft 365 İletişim Uyumluluğunu İnceleme

 

Bir ilke yapılandırıldıktan sonra, o ilkeye ait uyarı ilkesi de otomatik olarak oluşturulur ve ilkede tanımlanan koşullar ile eşleşen iletiler için uyarılar oluşturulur. Varsayılan olarak, tüm ilke eşleştirmeleri uyarı tetikleyicilerinin önem düzeyi orta düzey olarak oluşturulur. İlgili uyarı politikası toplama eşik seviyesi karşılandığında uyarılar oluşturulur. Varsayılanda bu değerler aşağıdaki gibidir:

 

 

İletişim uyumluluğundaki ilkelerin uyarı detaylarına erişmek ve düzenlemek için Microsoft 365 Uyumluluk portalındaki “İlkeler” bölümündeki “Office 365 uyarısı”na tıklanır.

 

 

Office 365 Güvenlik ve Uyumluluk bölümündeki “Uyarılar” sekmesinde “Uyarı ilkeleri” başlığında CC ile başlayan iletişim uyumluluk ilkeleri görüntülenir. Bunlar iletişim uyumluluğu ile ilgili uyarılarıdır ve ilgili uyarılardan herhangi birine tıklandığında uyarıya dair detaylar görüntülenir ve uyarı ilkesi düzenlenebilir. İletişim uyumluluk ile ilgili eşik değeri minimum 3 ya da daha yüksek değeri destekler.

 

 

İletişim uyumluluğunda “İlkeler” bölümünde ilkeler listelenir ve ilkelerin yanında incelemeyi bekleyen öğeler görüntülenir. İncelenmeyi bekleyen öğeler için ilgili ilkeye tıklanır.

 

 

“Genel bakış” bölümünde en fazla ilke ile eşleşen kullanıcılar, bekleyen öğelerin yaşları ve uyarılar görüntülenir.

 

 

“Beklemede” bölümünde ilgili ilkeye dair inceleme bekleyen öğeler görüntülenir. Herhangi bir öğeye tıklandığında ilgili öğenin kaynak, metin, ek açıklama görünümü görüntülenir.

 

 

“Kullanıcı geçmişi” bölümünde kullanıcının en son ilke eşleştirmeleri ve düzeltme eylemleri görüntülenir.

 

 

İleti ayrıntılarını görüntüle: İletilerin meta verilerinin ve yapılandırma bilgilerinin gelişmiş görünümüdür. Böylelikle iletiler ile ilgili detaylı incelemeler yapılır. Bu seçenek iletişim uyumluluğunun inceleme adımında iletinin ayrıntılarını incelemekte kullanılır.

 

 

“Öğe geçmişini görüntüle” seçeneğinde öğenin çözülmeden önce gözden geçirilen tüm düzeltme eylemleri listelenir.

 

 

 

Microsoft 365 İletişim Uyumluluğu ile ilgili diğer yazılara aşağıdaki linkten erişebilirsiniz:

 

Microsoft 365 İletişim Uyumluluğu

Microsoft 365 İletişim Uyumluluğunu Yapılandırma

Microsoft 365 İletişim Uyumluluğundaki Uyarıları İyileştirme

Microsoft 365 İletişim Uyumluluğunda Raporlama

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin