Microsoft 365 Portalına Özel Kutucuklar Ekleme

228
Microsoft 365 Portalına Özel Kutucuklar Ekleme

Microsoft 365 kullanıcılara iş verimliliğini ve işbirliğini arttıracak her yerden erişimi olan uygulamalar sunar. Bu uygulamalara kullanıcılar masaüstü ve mobil uygulamaların yanında hepsine tek nokta olan Microsoft 365 portallarından erişim sağlar. Microsoft 365 portalında kullanıcıların tüm uygulamaları görüntüledikleri ve uygulamalar arasında geçişlerde de kullandıkları, kendilerine göre özelleştirmeler yaptıkları uygulama başlatıcısını kullanır. Yeniden tasarlanan uygulama başlatıcısı, uygulamalara hızlıca erişimi sağlayarak, uygulamaları açmayı ve uygulamalar arasında geçişler yapmayı sağlar. Uygulama başlatıcısı ile Microsoft 365’in sunduğu uygulamalara, Azure Active Directory ile entegre edilen uygulamalara ve aynı zamanda Microsoft 365 Admin Center’dan eklenen özel kutucuklar ile SharePoint sitelerine, dış web sitelerine, eski uygulamalara ve diğer uygulamalara erişim sağlanır. Böylelikle Microsoft 365 portalı temelde kullanıcıların tek arayüzden şirket uygulamalara erişim sağladıkları web portal olarak özelleştirilir. Kullanıcılar Azure Active Directory ile entegre edilen şirket uygulamalarına, web tabanlı çalışan bir web sitesine, Microsoft 365 uygulamaları gibi firmada kullanılan tüm uygulamalara merkezi olarak Microsoft 365 portalından erişim sağlar. Uygulama başlatıcısına eklenen özel kutucuklar “Tüm uygulamalar” başlığının altında görüntülenir ve bu uygulamalar giriş ekranına sabitlenebilir.

Uygulama başlatıcısına özel kutucuk eklemek için Microsoft 365 Admin Center’da “Ayarlar” başlığı altındaki “Kuruluş profili” sekmesindeki “Özel uygulama başlatıcı kutucukları”na tıklanır.

 

 

Özel kutucuk eklemek için “Özel kutucuk ekle” seçeneğine tıklanır. Tüm kullanıcılar uygulama başlatıcısına eklenen uygulamaları görüntüler.

 

 

“Özel uygulama başlatıcı kutucuğu ekle” seçeneğinde kutucuk adı, web sitesinin URL’i, kutucuk resmi için URL ve açıklama bilgileri girilir.

 

İstenirse eklenen uygulama ile ilgili değişiklikler yapılabilir. “Özel uygulama başlatıcı kutucuğunu düzenle” arayüzünde de girilen ayarlarda düzenlemeler yapılır.

 

Eklenen özel uygulama başlatıcı kutucuğu portaldaki uygulama başlatıcısında görüntülenir. Bunun için “Tüm uygulamalar” seçeneğine tıklanır.

 

 

Şekilde de görüldüğü üzere eklenen uygulama ve uygulama ile ilgili ayarlar görüntülenir. “Diğer” kısmında da uygulama görüntülenir. İlgili uygulama ile ilgili ayarlar üç noktaya tıklanarak görüntülenir. İstenirse uygulama başlatıcıya sabitlenebilir. “Daha fazla bilgi” seçeneği kısmında girilen açıklamaya erişim sağlanır.

 

 

 

Uygulama başlatıcısına sabitlenen uygulamalara hızlıca erişim sağlanır.

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin