Ana Sayfa Genel Microsoft İş ...

Microsoft İş Ortağı ile Office 365 Deneme Hesabı

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Bu başlıktaki örnekte 2013 yılında Microsoft tarafından “Yılın Bulut İş Ortağı” ödülünü alan PeakUp Bilişim Teknolojileri firmasına ait Office 365 E3 Paketinin deneme sürümünün kayıt işlemi ve sonraki adımları anlatılacaktır.

Şekilde de görüldüğü üzere “Deneme Daveti” başlığı altında yetkili firmalar tarafından Office 365 denemesini kullanacak firmaya bir davetiye gönderimi yer almaktadır. Bu davetiye sayesinde Office 365 kullanacak firma deneme hesabına kayıt işlemlerine başlayacaklardır. “Deneme davet” başlığının olduğu yerde “Office 365 Kurumsal E3 Deneme Sürümü-30 günlük süre” ve “25 kullanıcı lisansı” başlıkları yer almaktadır. Burada ifade edilen şey aslında Office 365 Paketlerinden E3 paketinin 25 kullanıcılık 30 günlük deneme sürümüne ilgili firma sahip olacaktır. “İş ortağı bilgileri” başlığında ise firmaya davetiye gönderen ilgili firmaların bilgisi yer almaktadır. ”İleri” butonu ile bir sonraki adıma geçilir.

 

partnerdeneme-1

“İleri” butonuna tıkladıktan sonra kullanıcıyı “Start your free 30-day trial” başlıklı ekran karşılayacaktır. “Office 365 enterprise E3 Trial” numaralı kısımda Office 365 deneme sürümünde kullanılabilecek özelliklerin yer aldığı kısım bulunmaktadır. Office 365 deneme sürümü kullanıcılara Office programlarının bilgisayarlara ve MAC bilgisayarlara kurulabileceği, e-postalar ve belgelerin yönetimi, BT yönetim araçlarının kullanılabileceği ve son kullanıcı yönetim ilkelerinin yapılabileceği gibi özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Haliyle IT çalışanları deneme sürümü ile aslında Office 365’in birçok özelliğinin testini de gerçekleştirebilmektedir. “set up your account” başlığı altında Office 365 E3 paketine ait deneme sürümü için firmaya ait ülke, ad, soy ad, e-posta, adres, şehir gibi bilgilerinin girilebileceği bölümler yer almaktadır.

 

partnerdeneme-2

 

Gerekli firma bilgileri girildikten sonra Office 365 için yöneticisi yetkisine sahip kullanıcı bilgisi “create your new user ID” başlığı altında girilecek verilere göre belirlenecektir. Burada oluşturulan yönetici yetkisinin suffix kısmında “onmicrosoft.com” yer alacaktır. Parola kısmında ise oluşturulan bu kullanıcıya ait güçlü bir parola oluşturulma işlemi gerçekleştirilir. Buradaki güçlü parolanın özellikleri büyük harf, küçük harf, rakam ya da klavyedeki simgelerin en az 3 tanesini içeren en az 8 karakter uzunluğunda olmalıdır. Oluşturulan bu parolanın doğrulanması için “Confirm password” kısmına da belirlenen parolanın tekrar girilmesi gerekmektedir. “Verify your phone number” bölümünde girilecek olan telefon bilgisi ile doldurulan bilgilerin doğrulama işlemi gerçekleştirilecektir. Burada girilecek olan telefon numarasına “Send text message” seçeneği ile doğrulama işlemi bir mesaj göndererek yapılacak ya da “Call me” seçeneği ile girilen telefon numarası Office 365 tarafından aranarak doğrulama işlemi gerçekleştirilir. Deneme sürümü için “Create my account” seçeneği ile devam edilir.

 

partnerdeneme-3

 

Hesap oluşturulma işleminden sonra, kayıt işleminde girilen hesap bilgisi ile Office 365 portalında başarılı şekilde oturum açılmış olunacaktır. “Yönetici” başlığının altında yer alan ve “Admin” bölümünde, yönetici hesabına sahip kişinin gerek Office 365 gerek Exchange gerek Lync gerekse de Sharepoint tarafında gerekli konfigürasyonları yapabileceği başlıklar yer almaktadır. Kullanıcı oluşturma, etki alanı tanımlama, fatura, lisans bilgisi gibi işlemler Office 365 başlığı altından yapılandırılabilir. Eğer mail alt yapısı ile çeşitli işlemler yapılacak ise “Yönetici” başlığı altında yer alan “Exchange” bölümünden ilerlenecektir. Office 365’in kullanıcılara OCS tarafında sunduğu hizmetlerden Lync ile ilgili ayarlar ise yine “Yönetici” başlığı altında yer alan “Lync” bölümünden yapılır. Yine Office 365 tarafındaki Sharepoint işlemleri ise “Yönetici” başlığı altında yer alan “Sharepoint” bölümünden yapılır.

 

partnerdeneme-4

Önceki İçerikOffice 365
Sonraki İçerikOffice 365 Dashboard Paneli

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Önemli Klasörleri Koruma

  OneDrive’da Öneml...

OneDrive’ı Geri Yükleme

  OneDrive’ı Geri Y...

OneDrive’da Birlikte Çalışma

  OneDrive’da Bir...

OneDrive’da Klasörleri ya da Dosyaları Bulma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...