Microsoft Lists

257
Microsoft Lists

 

Günlük iş hayatında bilgiler kullanıcılar için önemli yere sahiptir. Basit elektronik tablolar düzenlemek, iş tanımına uygun listeler oluşturmak ve bunların takipleri, raporlanması gibi birçok noktada bilgiyi kullanılır. Kimi zaman binlerce verinin içerisinde bu bilgileri takip etmek ve ekip arkadaşlarıyla beraber çalışmak zor olmaktadır. Bu noktada Microsoft 365 kullanıcılara Microsoft List uygulamasını sunar. Microsoft List, kullanıcıların ilgilendikleri bilgileri düzenlemesine, birlikte çalışmasına ve paylaşmasına yardımcı olan uygulamadır. Bir nevi SharePoint List adlı uygulamanın evrim geçirmiş hali olarak da düşünülebilir. Kullanıcılar hali hazırdaki excel tablolarını ve mevcut liste şablonlarını kullanarak hızlı şekilde Microsoft List deneyimini yaşayabilir veya sıfırdan yeni listeler de oluşturabilmektedir. Kullanıcılar sorun izleyici, etkinlik programı, varlık yönetimi, çalışan ekleme, seyahat ekleme, içerik planlayıcısı, vakalar gibi hazır şablonlar sayesinde Microsoft List kullanımına hızlı başlangıç yapabilir.

Microsoft List ile geliştirilen listeleri özelleştirilebilirler. Renklendirmeler yapılabilir, takvim, kılavuz, galeri veya özel görünüm kullanılarak istenilen şekilde listeler görüntülenebilir. Koşullu biçimlendirme seçenekleri ile form öğeleri yapılandırılabilir ve ayrıntılar ön plana çıkarılabilir. Listelerdeki sütunların gizlenmesi, kategorize edilmesi, filtreler uygulanması gibi birçok kullanım kolaylığı sağlayan özellik kullanıcılara sunulmuştur. Anahtar kelimelerle kullanıcılar aramak istedikleri listeleri hızlıca erişim sağlar.

 

 

Kullanıcılar Microsoft List ile oluşturdukları listeleri paylaşabilir. Paylaşmanın yanı sıra Microsoft List’in en büyük özelliklerinden biri de Teams ile entegre çalışmasıdır. Böylelikle ekip kullanıcıları listelere aynı anda erişim sağlarken listeler üzerinde beraber çalışma imkanına da sahip olur. Kural, anımsatıcı ve açıklamaları kullanarak ekip ile önemli konular izlenebilir.

 

 

Microsoft List’in Power Automate ile beraber çalışıyor olması, formların genişletilmesine, iş akışları ile daha verimli kullanımına olanak sağlar.

 

Microsoft List ile detaylı bilgiye ilgili linkten erişim sağlanır.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin