Microsoft Teams Konuk (Guest) Hesaplarının Erişim Yetkisi

834

Microsoft Teams kullanıcıların ekip olarak işbiriliği ile çalışmasını sağlayan birçok araç ile erişimi olan ve entegre edilen merkezi uygulamalardan biridir. Bu sayede kullanıcılar birçok araca ya da hizmete farklı arayüzlerden erişmek yerine Microsoft Teams arayüzünden direkt erişim sağlayabilir.

Kimi zaman bu ekip çalışmasına farklı firma çalışanlarının da eklenmesi gerekir. Bunun için Microsoft Teams Konuk(Guest) hesabı eklenmelidir. Ancak Konuk(Guest) hesabının eklenmesi için gerekli erişime izin verilmelidir. Konuk(Guest) hesabı ile erişim dört farklı seviye de verilebilir ve yönetilebilir.

Azure Active Directory: Konuk(Guest) hesaplar Azure Active Directory B2B platformu sayesinde erişim sağlayabilir. Konuk(Guest) hesapları ile ilgili kontrol dizin, tenant ve uygulama düzeyinde kontrol edilir.

 

Microsoft Teams - 7

 

Microsoft Teams: Microsoft Teams ile ilgili Konuk(Guest) hesaplarının erişimine Office 365 Admin Center’dan verilmesi sağlanır. Microsoft Teams’i kontrolü sağlanır.

 

Microsoft Teams - 1

 

Office 365 Groups: Office 365 Groups ve Microsoft Teams seviyesinde Konuk(Guest) erişimi kontrol eder.

 

Microsoft Teams - 8

 

Sharepoint Online ve OneDrive for Business: Konuk(Guest) hesaplarının erişimini SharePoint Online, OneDrive for Business, Office 365 Groups ve Microsoft Teams seviyesinde kontrol eder. Aşağıdaki ayarların açık olması gerekmektedir:

SharePoint Online’da “Only allow sharing with External users already in the directory” seçilmelidir.

 

Microsoft Teams - 9

 

 

Office 365 Groups’da “Let group owners add people outside the organization to groups” seçilmelidir.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin