Microsoft Whiteboard

YAZAR

TARİH

KATEGORİ

Microsoft Whiteboard, kişilerin, fikirlerin ve içeriğin yaratıcı işbirliği için bir araya gelebileceği ücretsiz dijital tuvaltir. Creater Hub yüklü Surface Hub ile kullanıcılar Microsoft Whiteboard deneyimi yaşarken Windows 10 kullanıcıları Whiteboard deneyimi yaşayamamaktaydı. Haliyle kullanıcılar 3rd party uygulamalara ihtiyaç duymaktaydı. Microsoft bu noktada Whiteboard özelliğini kullanıcılara sundu. Kalem özelliği ile notlar alınır, çizimler yapılır. Dokunmatik teknolojisi ile parmak hareketleri ile çizimler yapılabilir. Sanal cetvel özelliği kullanarak istenilen açılar belirlenir, fotoğrafların sürüklenmesi ile de fotoğraf yığınları oluşturulabilir.

Çizim, hayal gücü kullanılarak geliştirilen, görsel çalışmalar yapılan Microsoft Whiteboard Microsoft Mağazasından indirilmelidir.

 

Microsoft Whiteboard -1

 

Microsoft Whiteboard indirilmesinin ardından Office 365 hesapları ile login olunur. Office 365 hesabı ile login olduktan sonra, aşağıdaki hata ile karşılaşmış olmanın nedeni Office 365 Admin arayüzünden Microsoft Whiteboard aktif edilmemesindendir.

 

 

Microsoft Whiteboard -2

 

Microsoft Whiteboard uygulamasının Office 365 hesaplarıyla aktif kullanılması için “Services & add-ins” bölümündeki “Whiteboard” özelliği seçilir ve “Turn Whiteboard on or off your entire organization” özelliği “On” olarak ayarlanır.

 

Microsoft Whiteboard -3

 

Böylelikle kullanıcılar Office 365 hesapları ile aktif olarak Microsoft Whiteboard özelliğini kullanmaya başlar.

 

Microsoft Whiteboard -4

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin

Ezgi CAN

MVP

Ezgi Can, 1986 yılında Adana’da doğdu. Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Fakültesi tamamlayarak, yüksek lisansını Yönetim Bilişim Sistemlerin üzerine yapmıştır. 10 seneden fazla sektör tecrübesi ile Windows Server Rollerine ve Özelliklerine, Office 365 geçiş mimarilerine, System Center ürün ailesine, Azure ve Amazon altyapılarına ilişkin projeleri yönetmiştir. Kariyerine Peakup Bilişim ve Danışmanlık firmasında Altyapı Takım Lideri olarak devam ettirmektedir. Seminerler, etkinlikler ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer alıp, tecrübelerini aktarmaktadır.

Popüler Yazılar

OneDrive’da Önemli Klasörleri Koruma

  OneDrive’da Öneml...

OneDrive’ı Geri Yükleme

  OneDrive’ı Geri Y...

OneDrive’da Birlikte Çalışma

  OneDrive’da Bir...

OneDrive’da Klasörleri ya da Dosyaları Bulma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Klasör Paylaşma

  OneDrive’da Klasö...

OneDrive’da Dosya Paylaşma

  OneDrive’da Dosya...

OneDrive’da Dosyaların Sürüm Geçmişi

  OneDrive’da Dosya...