My Analytics

My Analytics

 

İş hayatında kullanıcılar çalışma zamanlarını kontrol etmek ve zamanlarını daha verimli kullanmak isterler. Bunun içindir ki kullanıcılar haftalık çalışma sürelerinin birçoğunu toplantılara katılarak, mail göndererek ya da telefonda konuşarak geçirirler. Bu yapılan eylemlerin verimliliği ve de üretkenliğe kattığı fayda ayrıca düşündürücüdür. Bu noktada kullanıcılara akıllı çalışmaları ve verimli, üretkenliği arttıracak çözümler sunulmalıdır. Microsoft 365, My Analytics uygulaması ile kullanıcıların zamanlarını nasıl ve kiminle harcadıklarını gösteren kişisel üretkenlikte iki önemli bilgi sağlar. Kullanıcılar böylelikle daha çalışma alışkanlıkları oluşturacak ve zamanlarını kontrol altına alacaklardır. My Analytics ile kullanıcılar işbirliği sürelerini arttırır, ekip toplantıları ve ağlarını geliştirebilir.İşlerdeki çalışma oranlarını ölçümler, dikkatlerini dağıtan unsurları ortadan kaldırarak öncelikli işlerine odaklanır. İş ve yaşamları arasındaki dengeyi buradaki verilerle dengeleyebilecektir. Bu da gösteriyor ki temelde aslında zaman yönetimlerine, iş ve yaşamları arasındaki  dengeyi kurarak işlerini daha verimli yapmalarına olanak sunar. MyAnalytics kullanıcıların zamanlarını nasıl geçirdiği konusunda kullanıcılara fikir vermek için Microsoft 365’in günlük verilerini kullanır. Bu verilerde kullanıcılara grafikler ve raporlar sunar. Çalışma alışkanlıklarını iyileştirecek çözümler sunar.

 

 

 

 

My Analytics kullanıcılara aşağıdaki öğeleri ile bilgi sağlar:

MyAnalytics Dashboard: Kullanıcıların geçen ay içinde nasıl zaman geçirdiklerini, çalışma düzenlerini, üretkenlik anlayışlarını, iyileştirmelere dayalı öneriler, ağlar, en iyi ortak kullanıcılar ve işbirliği faaliyetleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı portaldır.

Insights Outlook add-in: Son iş deneyimine dayalı etkinlik kartlarını, etkinliğe bağlı olarak yanıtlama ve izleme seçenekleri sunar.

Digests: Bir hafta önce çalışma durumu ile ilgili önemli noktaları veren hafalık özet rapor sunar.

Inline suggestions in Outlook: Kullanıcıların çalışma düzenlerini geliştirmek için bağlamsal veri odaklı öneriler sunar.

MyAnalytics adoption materials: Ekiplerin ve bireylerin iş hayatlarındaki streslerini azalmasına, üretkenlik, verimlilik ve yaratıcılıklarının artmasına yardımcı olur. Daha sağlıklı çalışma düzenleri oluşturmak için My Analytics uygulamasını nasıl kullanacaklarını, takım üyeleri, hedeflerin nasıl belirleneceği ve izleneceği, ekibin işbirliği şeklini öğrenirler. Alışkanlıkları geliştirecek ve My Analytics’in etkin kullanımına dair öğrenme modülleri ve alışkanlıkları ile ilgili playbooklar sunar.

 

Microsoft 365 Planları ve My Analytics öğelerinin kullanımına dair tablo aşağıdaki gibidir.

 

Planlar Servis planı Şu anda kullanılabilir olan kullanıcı deneyimi
Microsoft 365 E3

Microsoft 365 Business

Microsoft 365 A3 for faculty/students

Office 365 E3

Office 365 E1

Office 365 A3 for faculty/students

Office 365 E3 Developer

Office 365 G3

Office 365 G1

Business Premium

Business Essentials

 


Insights by
MyAnalytics

Dashboard,
Insights Outlook Add-in,
Digests (Digests, 2020 takvim yılının ilk çeyreğine kadar kullanıcılara sunuluyor)
Inline suggestions (Inline suggestions Kasım 2019’da kullanıcılara sunulmaya başladı)
Microsoft 365 E5

Microsoft 365 E5 without Audio Conferencing

Office 365 Enterprise E5

Office 365 Nonprofit E5

Office 365 G5

MyAnalytics add-on

MyAnalytics (Full)
and
Insights by MyAnalytics
Dashboard,
Insights Outlook Add-in,
Digests,
Inline suggestions
Microsoft 365 A5 for faculty/students

Office 365 A5 for faculty/students

MyAnalytics (Full) Dashboard,
Insights Outlook Add-in,
Digests,
Inline suggestions

 

 

 

https://docs.microsoft.com/tr-tr/workplace-analytics/myanalytics/overview/plans-environments

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin