Office 2016 For Mac’in Etkinleştirilmesi

Office 2016 For Mac, IT dünyasına Office 365 portallarında 1 Eylül itibari ile yerini almış bulunmaktadır. Office 365 ile kullanıcılar Office’in Mac cihazlar için yeni sürümünü kullanma fırsatını yakalamış bulunmaktadır. İçerisinde Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote gibi uygulamaların yer alması ile Mac kullanıcıları 5 yıllık aradan sonra güncel Office uygulamalarını kullanabilecekler ve birçok yenilikleri de kullanabileceklerdir.

Bilindiği üzere Office 2016 For Mac, Office 365 portallarındaki “Software” bölümünden indirilebilmekte ve Office 365’in özelliklerinden biri olan 5 cihaza kurabilme ile de farklı cihazlarda aynı anda Office uygulamalarını etkin bir şekilde kullanabilmektedir.

 

1_1

 

Office 2016 For Mac uygulamasını Office 365 portalından indirip kurduktan sonra kullanıcılar etkinleştirme işlemini birkaç adımda kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girerek yapabilmektedir. Office 365 sayesinde artık Office lisans anahtarlarının yerini kullanıcıya ait hesap bilgiler almıştır. Böylelikle IT dünyası için hem lisans takipleri hem de etkinleştirme işlemleri kolaylaşmış, IT çalışanları yönetimsel süreçlerde interaktif yer almaya başlamıştır. Etkinleştirme işlemi, kurulumun hemen sonrasında yapıla bilindiği gibi, bunun için Office uygulamalarından Word, Excel, Outlook, PowerPoint veya Outlook uygulamalarını açmaları ile de gerekli işlemi gerçekleştirebilmektedirler.

Şekildeki örnekte Office uygulamalarından “Word” açılarak Office 2016 For Mac etkinleştirme işlemi gerçekleştirilecektir. Word uygulaması açıldıktan sonra sol bölümde “Sign In” bölümü gözlemlenecektir. Burada herhangi bir isim yazmamasından Office uygulamasının etkinleştirilmediği anlaşılabilir. Etkinleştirmek “Sign In” seçeneği ile devam edilecektir.

 

1

 

“Sign In” seçeneği ile devam edildiği Office 365 kullanıcılarının Office uygulamalarını etkinleştirmek için hesap bilgilerini girecekleri arayüz açılacaktır. Bu arayüzde kullanıcılara ait hesap bilgisi girilecektir.

 

2

 

Gerekli hesap bilgisinin girilmesinin ardından girilen hesabın “Microsoft hesabı” ya da “İş veya okul hesabı” olup olmadığının seçildiği bölüm gelecektir. Örnekte “İş veya okul hesabı” girilmesinin ardından eğer firma kendilerine özel logolarını koymuşsa firmaya özel hesap bilgilerinin girileceği arayüz gelecektir. Şekilde de görüldüğü üzere bu arayüz firmaya özel halde gelebilmektedir. Bu arayüzde kullanıcı hesap bilgisi ve parola bilgisi girilecektir. Doğru bilgilerinin girilmesinin ardından Office 2016 For Mac uygulamasının etkinleştirilme işlemi tamamlanmış olunacaktır.

 

3

 

Şekilde de görüldüğü üzere etkinleştirilmenin tamamlanmasının ardından “Sign In” başlığının yerini kullanıcıya ait bilgiler almıştır. Böylelikle birkaç adımda Office uygulamasının etkinleştirilme işlemi tamamlanmıştır.

 

4

1 Yorum

  1. Detaylı ve oldukça anlaşılır anlatımınız için teşekkürler Ezgi Hanım. Office 2011 for Mac’ten sonra uzunca bir süredir beklediğimiz bu yeni versiyonla heyecanlanmadım desem yalan olur. Bu versiyonun 0365’le gelmesi de ayrı bir heyecan sebebi oldu zira biliyoruz ki birçoğumuz mobil çağ gereği olarak en az 2-3 cihaz kullanmaktayız. O365’in sürekli gelişen bu teknolojisiyle çok daha fazla ivme kazanacağını düşünüyorum. Sizin gibi değerli Partnerların son kullanıcılarına sundukları bu değerli hizmetlerle biz de teknolojiyi daha yakından takip edebiliyor ve ihtiyaçlarımızı belirleme konusunda otonom olabiliyoruz.
    Emeğinize sağlık…

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin