Office 365 E5 Planındaki Özelliklerin Test Edilebileceği Laboratuvar Kılavuzları

165

Office 365 E5 planı ile kurumsal firmalar başta olmak üzere birçok firmanın kullanabileceği özellikler kullanıcılara sunulmuştur. Gelişmiş güvenlik önlemlerin alınabileceği Advance Security Management, gelişmiş mail korumasının sağlanabileceği Advance Thread Protection ve email, dosyaların ya da diğer kaynakların gelişmiş aramalarının ve analizlerinin belirli kriterler çerçevesinde yapılabileceği Advanced eDiscovery özelliği Office 365 E5 planı ile gelen önemli özelliklerin arasında yer almaktadır.

Bu yeni özellikleri yapılandırmak ve test etmek adına Office 365 Enterprise dev/test laboratuar kılavuzları kullanıcılara sunulmuştur. Burada yer alan kılavuzlarda adım adım adımların yer aldığı bilgiler söz konusudur. Burada temelde Azure ortamında oluşturulan ve opsiyonel olan alt yapı hizmetlerinin konumlandırılması, Office 365 E5 planına dair deneme hesabının açılmsı, Windows Server AD ve Azure AD arasındaki senkronizasyonu sağlayan alt yapının opsiyonel olarak hazırlanması ve Office 365 E5 özelliklerinden Advance Security Management, Advanced Thread Protection ve Advanced eDiscovery özelliklerinin test edilmesi sağlanır.

 

1

 

Office 365 hizmetlerinin yanı sıra EMS ve Office 365 ile yapılabilecek konfigürasyona dair kılavuzlara da yine ilgili siteden erişilebilir.

 

 

Referans: https://blogs.office.com/2016/10/03/demonstrate-enterprise-features-with-the-office-365-test-lab-guides/

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin