Office 365 Import Servisi – Part 3

PST Dosyalarının İçeri Aktarılması için Eşleme Dosyası Oluşturma

Office 365 Import Servisi için gerekli PST dosyalarının yüklenmesinin ardından hangi PST dosyasının hangi mail kutusu ya da online arşiv kutusuna içe aktarılacağını belirleneceği CSV dosyası hazırlanır. PST dosyalarının içeri aktarma işlemi sırasında kullanılacak eşleşme dosyası örneğine ilgili linkten erişim sağlanır.

 

 

 

Parametre Açıklama Örnek
Workload Veri alınacak Office 365 hizmeti belirtir. Kullanıcı posta kutularına PST dosyalarını içeri aktarmak için Exchangekullanın. Exchange
FilePath Adım 2 için PST dosyalarını karşıya Azure depolama konumu klasör konumunu belirtir.Adım 2’deki /Dest: parametre SA URL’de isteğe bağlı bir alt klasörde eklemediyseniz, bu parametre CSV dosyası olarak boş bırakın. Bir alt klasörde eklediyseniz, bu parametre belirtin (ikinci örneğe bakın). Bu parametre değeri büyük/küçük harf duyarlıdır.

Her iki durumda da, yoksa dahil “ingestiondata” FilePath parametresi için değer.

Önemli: Büyük/küçük harf dosya yolu adı için adım 2’deki /Dest: parametre SA URL’de isteğe bağlı bir alt klasörde dahil kullandığınız büyük/küçük harf olarak aynı olmalıdır. Örneğin, PSTFiles adım 2’deki alt klasör adı için kullanılan ve sonra pstfiles CSV dosyasındaki FilePath parametre kullanın, PST dosyası için alma işlemi başarısız olur. Her iki durumda aynı büyük/küçük harf kullandığınızdan emin olun.

(boş bırakın)Veya

PSTFiles

Name Kullanıcı posta kutunuza aktardığınız PST dosyası adını belirtir. Bu parametre değeri büyük/küçük harf duyarlıdır.Önemli: Büyük/küçük harf CSV dosyasındaki PST dosyası adı için adım 2’deki Azure depolama konumuna karşıya PST dosyası olarak aynı olmalıdır. Örneğin, CSV dosyasında Name parametresi annb.pst kullanın, ancak fiili PST dosyasına AnnB.pstadıdır, o PST dosyası için alma başarısız olur. PST CSV dosyasındaki adını fiili PST dosyası olarak aynı büyük/küçük harf kullandığından emin olun. annb.pst
Mailbox PST dosyasına alınacak posta kutusu e-posta adresini belirtir.Etkin olmayan bir posta kutusuna PST dosyası içeri aktarmak için bu parametre için posta kutusu GUID belirtmeniz gerekir. Bu GUID elde etmek için Exchange Onlineiçinde aşağıdaki PowerShell komutu çalıştırın: Get-Mailbox -InactiveMailboxOnly <identity of inactive mailbox> | FL Guid

Not: Bazı durumlarda, birden çok posta kutusu burada bir posta kutusu etkin bir posta kutusu ve diğer posta bir yazılımla silinmiş (veya devre dışı) durumdaysa aynı e-posta adresi olabilir. Bu durumda, sahip belirttiğiniz posta posta PST dosyasına içeri aktarmak için benzersiz bir şekilde tanımlamak için GUID. Etkin posta kutuları için bu GUID elde etmek için aşağıdaki PowerShell komutu çalıştırın: Get-Mailbox – <identity of active mailbox> | FL Guid. Yumuşak silinmiş (veya devre dışı) posta kutuları için GUID elde etmek için bu komutu Get-Mailbox – <identity of soft-deleted or inactive mailbox> -SoftDeletedMailbox | FL Guidçalıştırın.

annb@contoso.onmicrosoft.comVeya

2d7a87fe-d6a2-40cc-8aff-1ebea80d4ae7

IsArchive PST dosyasını içeri aktarma kullanıcının arşiv posta gerekip gerekmediğini belirtir. İki seçenek vardır:

    • Yanlış   PST dosyasına kullanıcının birincil posta kutunuza aktarır.
    • Doğru   PST dosyasına kullanıcının arşiv posta kutunuza aktarır.

Bu parametre boş bırakırsanız, kullanıcının birincil posta kutusuna PST dosyasına içeri aktarılır.

Not: Bir kullanıcı için bir arşiv bulut tabanlı posta kutusu için bir PST dosyasını içeri aktarmanıza başlayan birincil posta şirket içi, yalnızca belirtin doğru Bu parametre için ve kullanıcının şirket içi posta Mailbox parametresi için e-posta adresini belirtin.

FALSEVeya

TRUE

TargetRootFolder PST dosyasını içeri aktarılır posta klasörü belirtir.

    • Bu parametre boş bırakırsanız, adlandırılmış Imported (Gelen Kutusu klasörüne ve diğer varsayılan posta klasörleri aynı düzeyde) posta kutusunun kök düzeyinde bulunan yeni bir klasöre PST içeri aktarılır.
    • /belirtirseniz, öğeler PST dosyasında doğrudan kullanıcının Gelen Kutusu klasörüne alınacaktır.
    • /<foldername>belirtirseniz, PST dosyasına öğeleri < KlasörAdı >adlı bir klasöre alınacak. Örneğin, /ImportedPstkullanıyorsanız, öğeleri ImportedPstadlı bir klasöre alınır. Bu klasörü gelen klasörle aynı düzeyde kullanıcının posta kutusunda bulunur.

İpucu: Bu parametre ile böylece pst dosyalarını içeri aktarmak için en iyi klasör konumunu belirleyebilir denemek için birkaç test gruplar halinde çalıştırmayı düşünün.

(boş bırakın)Veya

/

Veya

/ImportedPst

ContentCodePage İsteğe bağlı bu parametre PST dosyalarını ANSI dosya biçiminde almak için kullanılacak kod sayfası için sayısal bir değer belirtir. Bu parametre bu dillerin genellikle bir çift bayt karakter kümeli (DBCS) karakter kodlamasını için kullandıkları PST dosyalarını Çince, Japonca ve Kore dili (CJK) kuruluşlardan içeri aktarmak için kullanılır. Bu parametre DBCS posta kutusu için klasör adlarını kullanan diller PST dosyalarını içeri aktarmak için değil kullandıysanız, aktarıldıktan sonra klasör adları genellikle bozuk.Bu parametre için kullanmak üzere desteklenen değer listesi için Kod sayfası tanımlayıcılarıbakın.

Not: Daha önce belirtildiği gibi bu isteğe bağlı bir parametre ve CSV dosyasına eklemek gerekmez. Veya bu ekleyin ve değerini bir veya daha fazla satırlar için boş bırakın.

(boş bırakın)Veya

932 (kod sayfası ANSI/OEM Japonca tanımlayıcısını olmayan)

SPFileContainer Bu parametre PST içeri aktarılmasını boş bırakın. Uygulanamaz
SPManifestContainer Bu parametre PST içeri aktarılmasını boş bırakın. Uygulanamaz
SPSiteUrl Bu parametre PST içeri aktarılmasını boş bırakın. Uygulanamaz

 

 

 

İlgili eşleşme dosyasının da hazırlanmasının ardından Office 365 Import Servisi için gerekli olan ön işlemler tamamlanmış olunur ve Office 365 panelinden içe aktarma işlemine devam edilir.

 

https://support.office.com/en-us/article/use-network-upload-to-import-your-organization-s-pst-files-to-office-365-103f940c-0468-4e1a-b527-cc8ad13a5ea6?ui=en-US&rs=en-US&ad=US

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin