Office 365 Planner’da Zamanlama Özelliği

138

Ekip olarak çalışmanın iş hayatındaki verimliliği arttırıldığı son dönemlerde, çıkan teknolojilerde ekip çalışmasına yönelik gelişmektedir. Ekip olarak görevlerin tanımlanması ve ekip olarak yapılan görevlerin takip edilmesi için Office 365 Planner, kullanımı kolay hizmetlerden biridir. Office 365 Planner, ekip olarak çalışan kişilerin yaptıkları projelerde, standart işlerde ya da görev takipleri yapmaları gereken birçok yerde kullanılabilir.

Office 365 Planner, “Zamanlama” özelliği ile kullanıcılara farklı deneyim sunmaktadır.. Artık görevler tanımlanırken girilen başlangıç ve bitiş tarihlerine göre görevlerin takvimde görünümünü sunar.

Şekilde de görüldüğü üzere Planner’da ilgili grubun üzerine gelinir ve “Zamanlama” seçeneği görüntülenir. “Zamanlama” bölümünde takvim içerisinde tanımlanmış görevler görüntülenir. Herhangi günün üzerine gelindiğinde o güne ait görevler ve o görevlere ait detaylar yer alır. “4” numaralı bölümde de görüldüğü üzere o güne ait toplam görevler sayısı ve sayının üzerine tıklandığında da görevler görüntülenir. İstenilirse görevler ile detaylara ilgili görevin üzerine tıklanarak erişilir. “2” numaralı bölümde de görüldüğü üzere istenilirse yeni görev tanımlanabilir ve otomatik görev atama işlemleri “Zamanlama” bölümünde gerçekleştirilir.

Planner Zamanlama-1

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin