Office 365 Service Settings Paneli – Part 2

120

“Password” başlığında ise parolaların expire süreleri ile ilgili ayarların yapılması söz konusudur. “Days before password expire” başlığında parola kullanım süresi, “Days before a user is notified that their password will expire” başlığında ise parolanın son kullanım günü gelmeden kullanıcıyı parolasının kullanım süresinin dolmak üzere olduğuna dair uyarının, parolanın expire süresinden kaç gün önce uyaracağına dair zamanın belirlenir. Varsayılanda expire süresi 90 gün olarak belirlenir iken parola son kullanma süresinden 14 gün önce kullanıcının uyarılması söz konusudur.

6

“Community” bölümünde Office 365 Topluluğunun kullanılmasına dair ayar yapılacaktır. Office 365 Topluluğu yöneticilerin Office 365 platformlarının firma alt yapısına uygun taşınması ya da dağıtılmasına, yönetilmesine ve kullanıcıların hizmetleri hakkında bilgi edindikleri, danıştıkları ya da yaşadıkları sorunları aktardıkları bloglar ya da kullanıcı formları gibi içerikleri içerir. Bu topluluğu herkes okuyabilirken, yorum ya da soru sormak istenildiği taktirde Office 365 kullanıcı kimliği veya Microsoft hesabı kullanılarak oturumun açılmasından sonra gerekli aksiyon alınabilecektir. Bu topluluğa katılma özelliği varsayılanda açık iken, şekildeki arayüzde bu özelliğin kapatılması mümkündür.

7

 

Şekildeki arayüzde Office 365’in bazı paketlerinde yer alan “Right Management” özelliğinin yönetimi yapılacaktır. Varsayılanda kapalı olan bu özellik “Manage” bölümüne tıklanarak etkinleştirilebilir. “Right Management” ayarlarının detaylı özelliklerinin yapılandırılması için ise Windows Azure Active Directory’e bağlanılması için bir yönlendirme söz konusudur. Buraya yönlendirmesinin nedeni Office 365’in alt yapısında Windows Azure Active Directory’nin yer alması ve buna ait Right Management ayarlarının da Microsoft Azure platformunda yapılabileceğidir. “Learn more about Microsoft Azure Rights Management” ile Microsoft Azure Right Management’a ait detaylı bilginin alınacağı technet kütüphanesine yönlendirilecektir.

8

 

“Mobile” bölümünde ise BlackBerry Business Cloud Services’e ait a özelliğin etkinleştirilir. BlackBerry Business Cloud Services BlackBerry akılı telefonlarının Microsoft Office 365 ile yönetilmesine imkan veren teknolojidir. Bu servis Research in Motion(RIM) tarafından barındırılan, Microsoft Exchange Online alt yapısını kullanan akıllı BlackBerry telefonlarının email,takvim,kontakt ve görevlerinin senkronizasyonunu sağlar. Ayrıca bu özelliği kullanan akıllı BlackBerry cihazlarının parolalarının resetlenmesi ya da wipe edilmesi yine bu servis sayesinde gerçekleştirilebilecektir.

9

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin