Office.com’daki Major Güncelleştirme

139

Nisan ayında ticari, eğitim ve ev kullanıcıları için yeniden tasarlanan ve her cihazda işbirliği ve çalışma ortamı sağlayan yeni bir Office 365 giriş sayfası kullanıcılara sunulmuştur. Güncelleme ayrıca yeni dosyalara ve klasörlere gelişmiş erişim sağlarken yenilikçi özelliklerin daha hızlı sunulması için de yeni bir platform sunmuştur.

Bu güncellemeler sayesinde Office 365 kullanıcıları için Office 365 hizmetlerinde gezinmenin kolaylığını sağlanmış ve sık ve yakın zamanda açılan belgelere erişime kolaylık sağlanmıştır.. Bu değişiklikler Aralık ayında kullanıma sunulmaya başlandı ve 2017 yılının başlarına kadar sürecektir.

 

Uygulamalara Hızlı Erişim

Office 365 hizmeti piyasada önemli yere sahip olan teknolojilerdendir. Günden güne kendini geliştiren hizmet olan Office 365, aslında sunduğu paketlerdeki yeniliklerle de bunu kanıtlamaktadır. Paralelde de sunulan hizmet ve uygulamalara da kesintisiz erişimin olması Office 365 tarafındaki hedefler arasındadır. Office.com ana sayfasında en sık kullanılan uygulamaların görüntülenmesi en belirgin özellikler arasında dır. Zaman içerisinde, Office 365 kullanıcı deneyimlerindne edindiği bilgiler ile bireysel kullanımlara göre bu sırayı öğrenerek ona göre bireysel düzenlemeler yapmaktadır.

 

Çevrimiçi Belgelere Erişim

Kullanıcılar açısından dökümanlar önemli yere sahiptir. Kullanıcılar gün içerisinde Excel, Word, PowerPoint, OneNote gibi Office uygulamaları ile dökümanlarını hazırlamaktadırlar ve çalışma saatlerinin birçoğunu bu uygulamalar ile geçirmektedirler. Office 365 ana sayfasındaki önemli özelliklerden biri de son çalışan belgelere erişim ve çalışmanın bitmediği belgelere erişimdir. Kullanıcıların Word, Excel, PowerPoint ve OneNote’daki belge türlerine göre filtrelemeler yapılmasına “Recent documents” listesindeki ek denetimlerle sağlanacaktır. Pinleme özelliği ile tek tık ile erişim sağlanmak istenilen dökümanlara erişim sağlanacaktır. Böylelikle sık sık geri dönülen belgelere erişim kolaylaşmış olacaktır.

 

Toplantılara Erişmenin Kolay Yolu

Günün toplantılarının detaylı görünümü kullanıcılara sunulmuştur. Tek bir tıklamayla Skype for Business görüşmelerine hızlı bir şekilde katılım sağlanabilecek ve yanıt verilebilinecektir. Sunduğu özellikler sayesinde kullanıcıların resimlerini görüntüleyebilmeleri ve daha güçlü bağlantılar kurmalarına olanak sağlamaktadır. Ayrıca farklı ekiplerinizi ve projelerinizi takip etmenize yardımcı olur

 

Görevleri Yönetmenin Yetenekleri Artıyor

Tüm cihazlardaki Outlook ile senkron çalışan Office.com ile artık görevler oluşturulabilir, görüntülenebilir ya da tamamlanabilir. Bir göreve daha detaylı bilgi eklenilmek istenildiğinde ise ilgili göreve çift tıklanarak gerekli işlem yapılabilir. Böylelikle görev yönetiminde de kolaylık sağlanmış olunacaktır.

 

 

Referans: https://blogs.office.com/2016/12/28/the-new-office-com-gets-first-major-update/

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin