OneDrive Next Generation Sync Client Tips&Tricks Özellikleri

140

Aralık 2015’te, olarak bahsettiğimiz Next Generation Sync Client uygulamasının bilindiği üzere piyasaya sürüldü. Birçok kullanıcı tarafından beğenilen Next Generation Sync Client ile senkronizasyon güvenilirlik ve performansda çarpıcı gelişmeler gözlemlendi. Sunduğu avantajlar ile de OneDrive for Business toplam depolama ve aktif kullanımda inanılmaz bir büyüme sağlandı.

 

 

 

Microsoft yeni çıkan ürünlerin ilk sürümlerinde geri bildirimler toplayarak ürünler üzerinde geliştirmeler yaparlar. Next Generation Sync Client uygulamasında da ayn strateji ile ilerlemiş olup, almış olduğu geri bildirimler ile üründe geliştirmelerde yapmıştır. Aşağıda halş hazırda kullanılan geliştirme ve özellikler yer almaktadır:

Windows 8.1 desteği: Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 destekleri ile piyasada yer alan Windows işletim işletim sistemlerinin tümünü desteklemektedir.

Office 2016 entegrasyonu: Aktif olarak birçok kullanıcı tarafından kullanılan Office 2016 güncelleştirmesiyle bağlantılı olarak da gelişen, gerçek zamanlı birlikte yazma, en son listesindeki açık belgeler ve Office uygulaması içindeki belgeleri paylaşma gibi temel özellikler ile Office 2016 ile entegre çalışmaktadır.

Geliştirilmiş kurulum: Kullanıcıların OneDrive senkronizasyon uygulamasın alması ve yüklemesi kolaylaştrılmış olup, BT yöneticileri tarafından SCCM ya da GPO ile merkezi yönetimler de yapılabilmektedir. Kurulum sırasında herhangi register kaydına ihtiyaç duymamaktadır.

Sorunsuz geçiş: Bir önceki senkronizasyon uygulamasını kullanlıyorsa (groove.exe), Next Generation Sync Client güncelleştirmesi ile yeniden senkronizasyon gerektirmeden kesintisiz olarak geçiş yapılabilir.

Eşitlemeyi duraklat: Telefonunuza bağlanmışken veya bir uçaktayken Wi-Fi kullandığınızda olduğu gibi belirli bir süre senkronizasyonu askıya almak istediğinizde kullanışlı bir özelliktir.

Dosyaları çevrimiçi görüntüleme: Şimdi, Windows Gezgini’nde herhangi bir belgeyi sağ tıklatabilir ve tarayıcıdaki OneDrive for Business dosyasına veya klasöre gitmek için “çevrimiçi görüntüleme” yi seçebilirsiniz.

İstediğiniz dosya türünü senkronize edin: .json, .aspx, .swf dosyaları ve daha fazlası için destek eklenmiştir. Artık OneDrive for Business’a herhangi bir dosya türünü eklenebilir durumdadır.

Dosya türlerini engelle: BT yöneticileri, sınırlı bant genişliğini koruyan PST veya MKV dosyaları gibi belirli dosya türlerini senkronize etmeyi engelleyebilmektedir.

Performans ve güvenilirlik iyileştirmeleri: Özellikle küçük boyutlu dosyalarda yükleme ve indirme hızında performans artışları olmuştur.

Bant genişliğini yönetin: Müşterilerin bant genişliği tüketimini azaltmak için BT kontrolleri sunulmuştur.

Genişletilmiş Windows Gezgini entegrasyonu: Doğrudan Windows Gezgini’nde bir bağlantı oluşturmak veya dosyaları paylaşmak için basit bir sağ tıklama deneyimi sunmaktadır.

SharePoint Belge Kitaplığı Senkronizasyonu: 2016 yılının üçüncü çeyreğinde bir önizleme ile başlayarak 2016 yılının sonuna kadar genel olarak piyasaya sürülmüş olan SharePoint Çevrimiçi belge kitaplığı senkronizasyonu eklenmiştir.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin