OneDrive İş’te Oynatılabilecek Video/Ses Dosyaları

OneDrive İş’te Oynatılabilecek Video/Ses Dosyaları

 

Microsoft 365, OneDrive İş ve SharePoint Online hizmetleri ile kullanıcılara uçtan uca belge yönetimi, işbirliği içerisinde çalışma, yüksek depolama alanı gibi özellikler sunar. Belge yönetiminin günlük iş hayatında hem kullanıcı hem de Bilgi Teknolojileri yöneticileri tarafından önemi göz önünde bulundurulduğunda, sunduğu bu özelliklerle dijital dönüşüm yolculuğunda firmalara destek olur. OneDrive İş ve SharePoint Online’da kullanıcı deneyimi önemli konulardan biridir. Bu noktada firmalar kullanıcılara teknolojilerle ilgili bilgi seviyelerini arttırabilecek kaynaklar, etkinlikler sunar. Bu noktada doğru kullanım ile hem kullanıcı hem de firma açısından belge yönetimi daha sağlıklı olacaktır.

OneDrive İş ve SharePoint Online’da depolanan belgeler ile ilgili dikkat edilmesi gereken bazı noktalar söz konusudur. Aksi durumda hatalarla karşılaşılabilir. Dikkat edilmesi gereken konulardan biri de desteklene dosya uzantılarıdır. Bu noktada video ve ses dosyaları noktasında Microsoft yakın zamanda güncelleştirme yapmış olup, aşağıdaki ses ve video dosyalarının çoğu web browser üzerinden OneDrive İş’te oynatılmasını desteklemektedir.

 

3G2, 3GP, 3GPP, ASF, AVI, BMP, M2TS, M4A, M4V, MKV, MOV, MP3, MP4, MP4V, MTS, TS, WAV, WEBM, WMA, WMV

 

Yukarıdaki dosya uzantısı dışında farklı bir uzantıda dosya söz konusu olduğunda ise kullanıcılar bu dosyaları OneDrive İş’lerine yükleyebilir ancak direkt web browser üzerinden oynatamamaktadır. Desteklenmeyen dosyaları oynatmak için indirmeleri gerekmektedir. Bir dosya yürütülemezse OneDrive İş veya mobil cihaz desteklemediği için olabilir. Aynı zamanda DRM korumalı video dosyaları de OneDrive’da oynatılamaz.

Şekilde de görüldüğü üzere ilgili video dosyası direkt web tarayıcısından OneDrive İş içerisinde tıklanarak açılmıştır.

1

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin