Outlook Web Arayüzünden E-posta, Takvim, To-Do’yu Yan Yana Görüntüleme

218
Outlook Web Arayüzünden E-posta, Takvim, To-Do’yu Yan Yana Görüntüleme

 

Microsoft 365 kullanıcılara sunduğu hizmetlerle iş hayatında verimliliği, iş birliğini ve her yerden erişimi sağlar. Bunun yanı sıra bu teknolojiler günden güne yeni özelliklerle kullanıcılara sunuluyor. Bu yenilikler kullanıcıların teknolojileri daha efektif ve kolay kullanmalarına yöneliktir. Microsoft 365 teknolojilerinin aynı zaman da en önemli özelliklerinden biri birbirleri ile entegre çalışmalarıdır. OneDrive içerisinde Forms yanıtlarının tutulması, Outlook masaüstü uygulamasından direkt OneDrive uygulamasına dosyaların kaydedilmesi, Teams içerisindeki kanallara ya da sohbetlere Power BI raporlarının eklenmesi ve buna benzer birçok özellikte Microsoft 365 ürünlerinin beraber çalıştığını ve birbirleri arasında geçiş yapmadan direkt sunulan fonksiyonların kullanıldığını görmek kaçınılmazdır.

Bilindiği üzere Outlook Web uygulaması web browser üzerinden e-postalara erişimi ve e-postalarla çalışmaya olanak sağlar. Firma kültürlerinde kullanıcıların ek bir uygulama kurmadan e-postalara direkt web browser üzerinden erişmeleri sağlanabilir. Böylelikle kullanıcılar her yerden herhangi web browser’dan e-postalarına erişir. Microsoft, Outlook Web arayüzünden e-postalara erişimlerinin yanı sıra, kullanıcılara farklı arayüzlere geçiş yapmadan takvimlerine ve To-Do’larına tek arayüzden erişim sağlar. Bu özellik hem verimlilik hem de zaman tasarrufunda kullanıcılara yardımcı olur.

 

 

 

 

Yan yana bu görünüm sayesinde kullanıcılar herhangi e-postayı yan bölüme sürükleyerek yeni bir görev ya da etkinlik oluşturabilir. Kullanıcılar birden çok uygulama içerisinde geçiş yapmadan hızlıca e-postalardan görevler ya da etkinlikler oluşturacaktır.  Sürükle bırak özelliği ile hızlıca To-Do listelerinde görevler oluşturabilir.

 

 

 

Oluşturulan bu görevler “Günüm” bölümdeki “To-Do”da “Görevler” başlığında listelenir. Kullanıcılar To-Do özellikleri ve fonksiyonları kullanılabilir. Aynı zamanda görevlerin içerisinde e-postaya ait bağlantı yer alır.

 

 

E-postalardan görev ya da etkinlik oluşturmanın yanı sıra Outlook Web içerisindeki “Takvim” den sağ üst bölümde yer alan “Günüm” sekmesine tıklanarak To-Do bölümündeki herhangi bir görev takvimdeki belirli tarihe sürükleyip bırakılarak ilgili görev için takvimde etkinlik oluşturulur. Bu etkinliğin seçeneklerini ve ayarlarına kullanıcılar düzenleyebilirler.

 

 

 

Outlook Web arayüzünde kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak bir diğer özellikte, kullanıcılar e-postadaki herhangi yazışması seçerek To-Do görevleri oluşturabilir. Bunun için öncelikle görev oluşturulacak metin seçilir ve seçilen metnin üzerindeki simgelerden “Görev oluştur” simgesine tıklanır.

 

 

Oluşturulan görev Outlook Web arayüzündeki “Günüm” bölümündeki “Görevler” başlığı altında listelenir. Kullanıcılar To-Do özelliklerini kullanarak görevleri ile ilgili ayarları yaparlar.

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin