Planner Uygulamasının Teams’deki Yeni İsmi Tasks by Planner and To Do

Planner Uygulamasının Teams’deki Yeni İsmi Tasks by Planner and To Do

 

Günlük iş hayatında kullanıcıların görevleri takip etmek için çeşitli araçlar kullanır. Microsoft 365 ise kullanıcılara ekip olarak görevlerini takip edebilecekleri Planner uygulamasını ve bireysel görevlerini takip edebilecekleri platform olan To Do uygulamasını sunar. Kullanıcıların merkezi olarak entegre edilen uygulamalara eriştikleri, çalışma arkadaşları ile birebirde ya da ekip olarak sohbet, toplantı yaptıkları beraber belgeler üzerinde çalıştıkları ve sakladıkları gibi birçok özelliğin yer aldığı Teams uygulaması ile Planner uygulamasını beraber kullanabilmektedir. Microsoft, birçok yenilikleri kullanıcılara sunmakta olup, görevlerin yönetiminin Teams üzerinden daha kolay ve efektif yapılacağı Tasks uygulamasının genel önizlenmesini duyurmuştur. Kullanıcılar Tasks uygulamasında To Do ve Planner uygulamasını bir arada görebilmektedir. Böylelikle tek arayüzden hem bireysel hem de ekip olarak tanımlanan görevlerini düzenleyebilecek, takip edebilecektir. Tek arayüzden iki uygulamanın görüntülenmesi ve özelliklerinin kullanılabilir olması aynı zamanda To Do uygulaması ile Planner uygulamasının birbiri ile entegre çalışması görevlerin yönetiminde kolaylık sağlayacaktır.

Microsoft, Teams içerisindeki Tasks’ların genel önizlemesini duyurduğunda Teams üzerinde üç aşamalı olarak adlandırma yapılarak görüntüleneceğini açıklamıştır. Şu anda Microsoft 2. aşamada olup, bu aşamada kullanıcılar görevlerini mobil uygulamalarda “Tasks” olarak görüntülenmenin yanı sıra masaüstü Teams uygulamasında Tasks by Planner and To Do olarak görüntüleyecektir. Microsoft bu aşamayı aslında tüm kullanıcıların Teams’de görev yönetimini hızlıca bulması için düzenlenmiştir. Bir nevi geçiş dönemi olarak da düşünülebilir.

 

 

İsminden de anlaşıldığı üzere Tasks by Planner and To Do ile aslında kullanıcılara Planner ve To Do uygulamasındaki görevlerin birleştirildiğini de yansıtmaktadır. Microsoft’un yapmış olduğu Teams’deki Tasks’lar, görevlerin yönetilmesinde ve işlevselliğinde herhangi bir değişikliğe neden olmamaktadır. Yalnızca görsel anlamda isim ve simge değişikliği sunar. Aynı zamanda tek platformdan görevlerin yönetilmesine olanak sağlar.

 

 

Teams içerisindeki Planner uygulamasının Tasks by Planner and To Do adı ile değiştiğini gösteren bir banner kullanıcıları karşılayacak böylelikle yapılan bu değişiklikten kullanıcılar haberdar olacaktır. Kanallara eklenmiş olan Planner uygulamasında yapılan değişikliğe dair banner görüntülenecektir.

 

 

Aynı zamanda masaüstü Teams uygulamasında Planner, To Do, Görevler gibi görevlere dair anahtar kelimeler ile aramalar yaptıklarında Tasks by Planner and To Do uygulamasını görüntüleyecektir. Bu da kullanıcıların yeni isim, simge kısaca görevlerin yönetimindeki görsel değişime hızlıca adapte olmalarını sağlayacaktır.

 

 

Microsoft’un kullanıcılara uçtan uca görev yönetimini yapmış olduğu duyuruda da belirttiği üzere Tasks olarak kullanıma sunacaktır. Yakın zamanda Microsoft 365 kullanıcıları tüm görev yönetimi deneyimini Tasks uygulaması üzerinde gerçekleştirecektir.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin