PowerPoint Canlı ile PowerPoint Web Uygulamasındaki Sunumun Microsoft Teams’de Sunulması

PowerPoint Canlı ile PowerPoint Web Uygulamasındaki Sunumun Microsoft Teams’de Sunulması

 

Sunumlar iş hayatındaki toplantıların vazgeçilmez parçasıdır. Yapılan toplantılarda sunumlar ile daha interaktif toplantılar yapılmaktadır. Microsoft kullanıcılara profesyonel sunumlar hazırlamaları için PowerPoint uygulamasını sunar. PowerPoint içerisindeki araçlarla kullanıcılar uçtan uca sunum hazırlama deneyimi yaşar. Böylelikle efektif, görsel gücü fazla ve ilgi çekici sunumlar ile daha verimli toplantılar yapılabilir. Günümüz koşullarına baktığımızda artık toplantıların çevrimiçi yapıldığı ve Microsoft 365 hizmetleri içerisinde yer alan Microsoft Teams’in sağladığı özellikler ile kullanıcıların toplantı deneyimlerini verimli şekilde gerçekleştirdiği böylelikle dijital dünyanın sağladığı avantajlara da uyum sağlandığı dönemdeyiz demek yanlış olmayacaktır. Bildiğiniz üzere Microsoft 365 hizmetlerinin en büyük özelliklerinden biri de birbirleri ile entegre çalışmasıdır. Bu entegrasyonlardan biri de PowerPoint web uygulamasındaki bir sunumun Teams masaüstü uygulamasında direkt sunum olarak görüntülenmesidir. Böylelikle kullanıcılar web arayüzündeki PowerPoint’te açtıkları bir sunum tek tıklama ile PowerPoint canlıya erişim sağlayarak Teams masaüstü uygulamasında kolayca sunabilecektir. Kullanıcıların bu özelliği kullanabilmeleri için Teams masaüstü uygulamasını yüklemeleri gerekmektedir. Aynı zamanda sunacakları sunum dosyalarını OneDrive İş ya da SharePoint Online’da saklamalılardır. Sunum yapacak kullanıcının bir toplantıda ya da çağrıya katılması ile PowerPoint web arayüzünde açmış olduğu sunumu katılımcı kitle ile paylaşabilir.

PowerPoint web arayüzündeki bir sunumu paylaşmak için öncelikle Teams masaüstü uygulamasında ilgili toplantıya katılım sağlanır. OneDrive İş ya da SharePoint Online’da saklanan bir PowerPoint sunusu PowerPoint web arayüzünde açılır.  Açılan sunum dosyasının sağ üst bölümündeki “Sun” bölümündeki “Teams’de sun” seçeneği ile ya da “Slayt Gösterisi” bölümündeki “Teams’de Sun” seçeneği ile ilgili kullanıcı PowerPoint canlı modunda sunumu Teams toplantısında katılımcılara sunabilecektir.

 

 

“Teams’de sun” seçeneğinin seçilmesi ile “Microsoft Teams açılsın mı?” arayüzü görüntülenir. “Microsoft Teams adlı uygulamayı aç” seçeneği seçilir.

 

 

Microsoft Teams masaüstü uygulamasında katılım sağlanan toplantı arayüzünde “Sunmaya başlamak üzeresiniz” bilgisi çıkacaktır. “Sun” seçeneği ile PowerPoint web arayüzünde açılan sunum PowerPoint canlı modu sayesinde Teams masaüstündeki toplantıda sunum olarak yansıtılacaktır.

 

 

Şekilde de görüldüğü üzere ilgili sunum toplantıya yansıtılmıştır. Sunucu artık ilgili sunumunu katılımcılara yapabilir. Teams’in sağlamış olduğu araçlarla da etkili sunumlar yapabilir. Böylelikle Teams masaüstü uygulamasının ve PowerPoint web uygulamasının entegre çalıştığı toplantı deneyimi kullanıcılara sunulmuştur.

 

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin