SharePoint Online Public Web Sitesi ile Temel Konfigürasyonlar ve DNS Ayarları-Part 3

Web sitesinin design işlemi temel seviyede tamamlandıktan sonra domain tanımlama işlemine devam edilecektir. Daha önceden SharePoint Online’da için tanımlanan domaine ait ilk adımlar tanımlanmıştır. En son “Design website” başlığında web sitesinin design’ı gerçekleştirilmek üzere işlemler yapılmıştır. Buradaki ipuçları işlemler yapıldığı için geçilecektir.

24

 

“Change address” başlığında ise SharePoint Online için girilen domaine ait DNS’e girilmesi gereken CNAME kaydı yer almaktadır. Böylelikle kullanıcılar “Domain” başlığı altında tanımlanan yeni domain adresine girdikleri zaman public web sitesine erişebileceklerdir. Firmalarda kurumsal URL linkleri ile SharePoint Online public web sitesini kullanabileceklerdir.

26Gerekli DNS kaydınında girilmesi ile domainin tanımlanma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olunur.

27

SharePoint Online için kullanılacak olan domainin tanımlanmasının ardından bu domainin web sitesine atama işlemi gerçekleştirilmelidir. Bunun için Office 365 panelinde yer alan Admin tabının altındaki “SharePoint” ile devam edilmelidir. Şekildeki arayüzde gerek public gerekse de private web sitelerine ait URL linkler yer almaktadır. Tanımlanmış olan domainin public URL linke atanması için, varsayılanda gelen URL linkin olduğu bölüm seçilerek “Rename Website” ile devam edilmelidir.

20

“Rename your website” başlığı altında hali hazırda kullanılan URL link yer almaktadır. Bunun değiştirilmesi için ise “New domain” tıklanmalıdır. Burada önceden tanımlanan domainlerden, SharePoint Online için tanımlanan domainin seçilmesi ile devam edilecektir.

22

İlgili domainin seçilmesinin ardından şekilde de görüldüğü üzere public web sitesinin URL link’i değişmiştir. Artık kullanıcılar IT çalışanlarının tanımlamış oldukları URL link ile SharePoint Online’da yer alan public web sitesine erişebileceklerdir.

23

Şekilde de görüldüğü üzere firmalar kendi kurumsal URL linkleri ile web sitelerini SharePoint Online platformundan yayınlayabilmektedirler.

28

SharePoint Online Public Web Sitesi ile Temel Konfigürasyonlar ve DNS Ayarları-Part 1

SharePoint Online Public Web Sitesi ile Temel Konfigürasyonlar ve DNS Ayarları-Part 2

SharePoint Online Public Web Sitesi ile Temel Konfigürasyonlar ve DNS Ayarları-Part 3

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin